Kníry pokřtí druhé album - Plejáda gigantů!

Kníry pokřtí druhé album - Plejáda gigantů!

Křest druhého studiového majstrštyku opravdových mužů zez Plzně s názvem „Plejáda gigantů“, proběhne v pátek 19.5. na domácí půdě v plzeňském Divadle pod lampou, kam si giganti pozvali spřízněnou partu Bouchací šrouby.

Nové album vychází tři a půl roku po debutu „Knír v duši“ a najdete na něm devět skladeb, které fanoušci kapely můžou vesměs již znát z živých vystoupení, přesto na ně čeká nejedno překvapení. Kníry se tentokrát doslova aranžérsky vyřádili a přichází s pestrou nahrávkou, na které i po několikátém poslechu objevíte něco nového. Naopak hned na první poslech je z ní patrné, že každý muž ze sedmičlenné sestavy drží svůj nástroj opravdu pevně v rukou a kapela se ukazuje v  nejlepší formě za celou svoji existenci. Nové skladby stojí opět na řízném rock´n´rollu s tříčlennou dechovou sekcí a přesahy do nejrůznějších hudebních stylů, které se navíc rozšířili například o mistrně zvládnuté skladby v duchu cikánského folkloru nebo country či svérázně pojatý cover Boba Marleyho. Chybět samozřejmě nemůže typická šovinistická nadsázka, která posluchače provází celým albem a je nedílnou součástí celé Kníří tvorby. Plejáda gigantů i přes svoji rozmanitost drží komplexně perfektně pohromadě, po všech stránkách překonává nastavenou laťku první desky a patrně každý, kromě feministek, si na něm najde to svoje. 

Na svém bandzone profilu Kníry již zveřejnili první ochutnávku v podobě našláplé hitovky „Ségra“, kterou ještě před květnovým křtem doplní jedna novinka. 

http://bandzone.cz/kniry
https://www.facebook.com/kniry/ 

KNÍRY live

19.05. - „Plejáda gigantů“ křest - Plzeń / Pod lampou https://www.facebook.com/events/250708328737027/

03.06. - SklepFest / Spálené Poříčí

17.06. - Živý Hradec / Jindřichův Hradec

24.06. - Gambrinus Day / Plzeň

06.07. - Rock for People / Hradec Králové

14.07. - Stodská pouť / Stod (ne asi)

16.08. - Živá ulice / Plzeň