Kohoutí videoklip Pedro na světě!

Kohoutí videoklip Pedro na světě!
Když po letech vydali severočeští Kohout Plaší smrt svoje další CD Hužva, některá zlá ústa je nařčila ze "ztráy punku". To ale Kohouti v písni Pedro i v jejím vizuálním provedení rozhodně popřeli! Pojďme se banánovému mexičanovi podívat na zoubek.

Je tomu už nějaký pátek, co tihle zpupní a veselí pankáči brázdí česká podia ať už mezi tou nejvyšší elitou na megalomanských festivalech, nebo začouzené hospody plné číratých punkerů. A Hužva nebylo zdaleka první CD, které z dílny Kohout Plaší Smrt vzešlo. Co si můžeme ale s libůstkou ppřiznat, že punkový smysl klukům i přez jejich hudební rozptyl zůstal. Možná to je i výborně zvoleným hlavním hrdinou ve videoklipu - notoricky známý Onkle Punk, kterému žádný punkový koncert na severu čech neunikne - nebo podrobnější symbolika textu písně. Každopádně vidoklip se vzhledem k podmínkám zdařil, tak pankáči nezoufejte!:-)

 

A co nám ke svému videoklipu řekla kapela?
Tak zase po nějaké době máte možnost zhodnotit snahu našeho souboru o vizuální zpracování vybraného songu, tentokráte z posledního CD Hužva. Ten song se jmenuje Pedro a klip byl vytvořen jednu únorovou neděli za poněkud extrémních meteorologických podmínek v našich domovských městech Liberci a Jablonci nad Nisou. Během natáčení scén, kdy se překvapený španělský junák Pedro po příletu z teplých jihoevropských krajin prodírá s bednou banánů hromadami sněhu, totiž nepřetržitě pršelo, případně sněžilo. Hlavní hrdina byl už od rána mokrý a promrzlý, na rozdíl od kapely, která se v relativním suchu své obuvi skvěle bavila novými a novými gagy, které kameraman, scénárista, režisér a střihač v jedné osobě, Pája Junek na místě vymýšlel. Tímto Pedra, neboli Kubu oceňujeme řádem kohoutího pařátu za obdivuhodnou trpělivost a parádní herecký výkon, stejně jako pedrovu chvilkovou partnerku a majitelku mopedu Lindu. Doufáme, že po shlédnutí našeho nového výtvoru zatoužíte po poslechu zbylé tvorby kapely Kohout plaší smrt a co víc, že dorazíte na jeden z mnoha koncertů, prostřednictvím nichž Vám přivážíme kulturu až do Vašeho rodného města.

 

Videoklip posuďte sami, a věřte, že jeden vál nikdy nestačí. Větší náklad Kohoutí muzika naleznete na bandzone.cz/kohoutplasismrt nebo na kohoutplasismrt.cz