Koncert Liwid v XT3

Koncert Liwid v XT3
Karlovarská formace Liwid zahraje v pondělí 5. 3. v pražském klubu XT3 na Žižkově. V únoru jste tuhle pop rockovou skupinu mohli vidět na Óčku, kde byli hosty pořadu Face 2 Face. Mimo jiné zde představili svůj premiérový videoklip Blondýna ke stejnojmennému hitu.

Kluci máte svůj první videoklip? Proč zrovna Blondýna?

Je to tak, že jsme nechali hlasovat naše fanoušky. Oni sami rozhodli, že to bude právě klip k hitu Blondýna. Na koncertech sklízí největší úspěch a hraje se i v rádiích, takže asi proto.

Kde jste klip natáčeli a ve spolupráci s kým?

Ještě den před natáčením jsme nevěděli co jak bude. Takže torchu „punk“, nakonec jsme se rozhodli pro Prahu, točilo s přímo na Starošku. Neměli jsme žádnou velkou produkci. Na to nejsou zatím peníze. Ale velké poděkování patří Daliborovi Konopáčovi.

Tak teď už máte klip a jaká je další meta pro Liwid?

Těch met je několik. Zkoušíme, děláme nové věci, sháníme koncerty. Jako za nejdůležitější považujeme natočit oficiální desku. Ale nespěcháme, chceme si dát záležet a hlavně se pokoušíme vymyslet nějakou originalitu. Pokud půjde vše podle plánu, mohli by se fanoušci dočkat v tomto roce.

V roce 2009 turné s UDG. Máte v plánu ještě nějaké společné turné?

Tak určitě. Nebude to s UDG, ale jsme v jednání s kapelami. Vše se řeší, takže dopředu nemůžeme nic prozradit.

Někde jsem četla, že máte nového basáka. Prozradíte kdo to je?

Ano, Renda Pelda se rozhodl, že půjde k armádě. Nový basák je Jára Chocholouš, možná si jej někdo bude pamatovat s hip hopové party Bow Wave. Járu nám poslal sám pán bůh, je to zkušený a hlavně vyhraný hráč, ale to uvidí a uslyší fanoušci na koncertech.

Kde všude Vás můžeme zastihnout. Objevíte se na letních festivalech?

V  to doufáme. Průběžně doplňujeme koncerty na našich stránkách. Nejbližší koncert už v pondělí 5. 3. v pražském klubu XT3 od 20°° hod.

www.liwid.cz

rozhovor Nikola Florianová