Konec léta na Bouzově!

Konec léta na Bouzově!
Letní festival české a moravské hrady ukončil svoji tour na Bouzově poslední prázdninový víkend. I přes nepřesvědčivou předpověď, která hlásila bouřky a krupobití (což je doména letošního léta), jsme se naštěstí dočkali příjemného počasí – pod mrakem. Jako obvykle byla v ceně vstupenky zahrnuta i prohlídka hradu, kterou využily stovky návštěvníků. Na dvou stageích se vystřídalo ve dvou dnech patnáct kapel, přičemž hlavní část festivalu se odehrála v sobotu.

Sobotní polední menu se skládalo z propečených Horkýže Slíže, kteří přilákali jako obvykle plný kotel návštěvníků. Ti, kteří přišli tak akorát, aby je slyšeli, s hrůzou zjistili, že nejbližší parkoviště je na druhém kopci a k hradu je čeká příjemná procházka asi 2 km nahoru. Na druhém podiu to dopoledne nastartovala kapela Professor Leopard a po nich nastoupili Chinaski a pořádně rozvlnili obecenstvo. Pivo teklo proudem, kdo si ho nepřinesl v ruce, ten měl na hlavě pivní tác hned s několika kousky.


Podia byla zády k sobě a fanoušci se tu hemžili všude, kde se dalo. Přídavky kapel si poslechli jen opravdoví nadšenci, protože většina chtěla ulovit pěkná místa na začátek další kapely. Podia ale byla dost nešťastně rozmístěna, jedno mělo dost místa i pro další diváky, ale to druhé bylo do kopce na špatném místě. Ten, kdo nestál hned vepředu, tak prostě neviděl, nebo se tam vůbec nedostal. Třeba na Tomáše Kluse lidi stáli i za podiem, nebo za stromem, protože už se jinam nevešli.


Odpoledne jsme si mohli poslechnout Davida Kollera s klasickými peckami od bývalé Lucie, nebo Ewu Farnou, která pořád zpívá její první průkopnický singl – Měls mě vůbec rád. Visáči duněli dokonce i v prostorách hradu, kde právě probíhaly prohlídky.
Sto zvířat na letošních hradech představili konečně po třech letech novou desku – Hraju na klavír v bordelu. A nabídli na ochutnávku pár písniček, které sklidily stejný úspěch, jako ty známé.

 


K večeru nastoupila chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská kapela z Prahy 5 – Smíchova v obvyklých oblecích pastelové barvy. Fanoušci si pobrukovali a pohupovali se v rytmu ohraných songů, i když mi přece jen chybělo – Vlajky vlají.


Přeběhli jsme na další stage, kde nám Xindl X v dobré náladě během koncertu zatancoval medvědí tanec a dokonce si sundal tričko. Je neuvěřitelné jak šílené a přitom promyšlené texty může napsat. A na Tomáše jsem si připadala jako v obrovském mraveništi. Tolik lidí to podium nemělo kapacitu a rvali se pořád další a další. Jelikož začal hrát až v deset večer, tak venku byla tma jak v kabeli. Tomáš si na nás nechal zapnout reflektory a překvapilo ho: „Vy jste až tam na kopci?“ A to zdaleka neviděl všechny.


Bohužel nikde nebylo vyvěšené, že Mandrage nevystoupí. Bylo to jen na facebooku a většina lidí, kteří se shromáždili u podia, se divila, že vystupují Charlie Straight. I když to byl povedený záskok. A jako třešnička na dortu nastoupili Monkey Business, kteří jako vždycky chršili energií.
Prostě nejvíc povedený konec léta na Bouzově, ten kdo nebyl, ať se tam příští rok určitě ukáže !!! Stojí to za to.