Kosheen zaplaví Prahu a doprovodí je symfonický orchestr!

Kosheen zaplaví Prahu a doprovodí je symfonický orchestr!

U nás velmi oblíbená a úspěšná anglická pop-rocková elektronická formace Kosheen si pro všechny své obdivovatele připravila opravdovou lahůdku. Kosheen se představí ve světové premiéře v České republice se členy symfonického tělesa Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP). Návštěvníci tohoto exkluzivního koncertu budou mít jedinečnou možnost slyšet naživo hity Kosheen v živém provedení a nových aranžích spolu se symfonickým tělesem.

Bristolské taneční trio Kosheen se u nás skvěle zavedlo hned na začátku svojí kariéry před více než deseti lety, kdy se jejich hity "(Slip & Slide) Suicide", "Hide U", "Catch", "Hungry" nebo "Harder" z legendárního alba "Resist" staly v celé Evropě nedílnou součástí všech tanečních party a radio charts. Od té doby se Kosheen stali hudební celebritou, která pravidelně bodovala v hudebních žebříčcích a hitparádách. Kosheen zároveň vystoupili jako hlavní hvězda všech významných letních hudebních festivalů po celém světě a u nás například na festivalech Colours of Ostrava nebo Sázavafest.

Zakladatel a producent Kosheen, Markee Substance, k tomu dodává: "Naším velkým snem bylo zrealizovat živé vystoupení Kosheen se symfonickým orchestrem, ale až nyní přišel ten správný čas." Markee s nadšením pro věc pokračuje: "Koncerty v České republice jsou pro nás vždy velikým zážitkem, a proto jsme se rozhodli to našim skvělým fanouškům u vás vrátit. Právě Praha je vhodné místo pro světovou premiéru tohoto projektu a jsme rádi, že jsme pro tento projekt našli skvělé hudebníky z BSOP, kteří tuto výzvu přijali. Dá se říci, že mi tak splnili mi můj celoživotní sen."

"Myslím, že se fanoušci mají na co těšit a budou překvapeni spojením našeho elektronického zvuku s klasickými nástroji pod vedením dirigenta. Bude to, doufám, pro všechny velký zážitek," dodává.

Kosheen se prosadili svým atraktivním mixem trip-hopu, breakbeatu, alternativního rocku a drum'n'bassu. Široké pojetí elektronických hudebních stylů dělají z Kosheen absolutně vyhraněnou a netypickou skupinu, kterou tvoří Markee Substance, Darren Decoder a zpěvačka a spoluautorka některých písní Sian Evans. Skupina se po celou dobu své existence drží na výsluní evropské taneční scény a každým svým vydaným albem utvrzují o tom, že si právem zaslouží pozici jedné z nejoblíbenějších elektronických skupin současnosti.

Bohemian Symphony Orchestra Prague také slaví úspěchy prakticky po celém světě. Vysoká profesionální úroveň všech jejich hráčů je zárukou vynikající zvukové kvality, dokonalé plasticity a interpretování skladeb na nejvyšší stylové úrovni. Díky této skutečnosti má orchestr velmi široký repertoár. Kromě koncertování ve Vídni, Holandsku, Švýcarsku a Japonsku vystupovali na exkluzivních turné se zpěvákem Alicem Cooperem nebo s leadery kapel Nazareth, Deep Purple (Ianem Gilanem) nebo Rogerem Taylorem z Queen.

Exkluzivní vystoupení formace Kosheen se členy symfonického orchestru pod taktovkou renomovaného dirigenta Martina Šandy se chystá na úterý 2. června v Praze v prostorách Fora Karlín. Úžasný hudební zážitek - to jsou Kosheen v plné sestavě za doprovodu symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Vstupné je v předprodeji za 699 Kč, VIP místo u pódia za 1 250 Kč. Cena vstupenky na místě v den konání koncertu bude 799 Kč.