Křest CD Charlie Straight

Křest CD Charlie Straight
Třinecká skupina Charlie Straight, která vznikla v roce 2006 je známá svým britským zvukem a strhujícími koncerty s maximálním nasazením, díky kterým si získali nespočetné množství fanoušků pokřtila 13.3.2012 své druhé CD Someone With a Slow Hearbeat v brněnském klubu Fléda. My jsme byly u toho.

Pro brněnské obyvatele byla představa toho, že koncert začne už ve 20:00 zcela nereálná. Fanynky z celého okolí čekaly dlouhé fronty ke vstupu i k šatnám už od 19:00. V tuhle chvíli všichni přestali pochybovat o tom, že by se Fléda nenaplnila.

Koncert začal s menším zpožděním ve 20:30, kdy na podium nastoupila pro mnoho lidí neznámá pražská dvojice Never Sol. Zpěvačka Sára Vondrášková se doprovázela na klavír a celou atmosféru dotvářela bubenice Lenha Dundrová.
Dvojice předvedla pár písniček, které si zasloužily bouřlivý potlesk.

Poté na podium vtrhli očekávaní Charlíci. Mezi prvními songy zazněly Changing Trains, Dear Jack & Stacey a Tiger in your heart.
Na programu nechyběla hlavní píseň Someone with a slow hearbeat. Fanoušci šíleli, zpívali si texty a podporovali kapelu jak to jen šlo.
Frontman kapely Albert Černý byl nadšený a děkoval publiku s úsměvem na tváři. Snad ani na chvíli nepochyboval, že by bylo lepší místo pro křest, než je brněnská Fléda.


Kapela zpomalila své tempo u písně Your House a Too many knives. Tato píseň dojala velkou většinu publika a zážitek slyšet ji na živo je nepopsatelný.

Z nového alba zazněla i píseň 45 days in Tokio, How do you like my earings a Institutions Of The World.
Pomalu se schylovalo k očekávanému okamžiku, kdy na podium kapela přizvala Majka Spirita, který měl za úkol pokřtít nové CD. Dlouhý potlesk zakončil celý koncert a následovalo fotografování a podepisování se členy kapely.