Lake Malawi: nový videoklip právě teď, nové album v květnu

Lake Malawi: nový videoklip právě teď, nové album v květnu

Kapele Lake Malawi v čele s Albertem Černým vychází nový videoklip Aubrey. Fanoušci si tak mohou  poslechnout novou tvorbu kapely po úspěšném singlu Chinese Trees, který se dostal mezi přední příčky českých i zahraničních hitparád. Obě skladby jsou součástí očekávaného debutového EP „We Are Making Love Again“, které výjde 25.května 2015.

Novou jarní skladbu Aubrey se svěžím nádechem si mohou fanoušci poslechnout právě teď. Aubrey má však hlubší myšlenku, která vyjadřuje důležitost přítomnosti. „Někdy si totiž člověk uvědomí, jak moc si některých věcí a lidí kolem sebe váží, teprve ve chvíli, kdy o ně přijde. O tom je pro mě písnička Aubrey." vysvětluje Albert Černý, frontman Lake Malawi.

Kapela současně vypouští do světa i nový videoklip, který na tuto myšlenku navazuje. "Klip je o tom, že Aubrey umírá jako malá holčička. Nejdřív jsem váhal, jestli to není příliš těžké téma. Ale když mi mamka v té době shodou okolností dala přečíst článek o zakladateli dětské onkologie, řekl jsem si, že to tak má být. Bral jsem to jako znamení. A šel do toho.“ říká Černý. V klipu si zahrály děti ve věku 6-10 let.  "Pracovat s dětmi je hrozně zábavné. Ze začátku před kamerou pózují jako filmové hvězdy, ale po chvíli jakoby na natáčení zapomněly a chovají se velmi spontánně. Právě to se nám snad v klipu podařilo zachytit.“ dodává Jeroným Šubrt, baskytarista kapely.

Nový videoklip režíroval Michal Kunes Kováč, se kterým kapela již v minulosti spolupracovala. Podílel se například na posledním klipu Charlie Straight i na prvním klipu Lake Malawi Always June. „Točí hezky, umí podat příběh. I přesto, že poslouchá mnohem tvrdší, temnějsí hudbu rád s námi pracuje a toho si vážím." dodává Černý. Natáčelo se v Praze na Pankráci u CAFÉ NA PŮL CESTY, kam si chodí někteří členové kapely rádi odpočinout. „Jednou bychom tam mohli uspořádat venkovní koncert pro lidi na dekách jako Sigur Rós,“ přemýšlí kytarista Patrik Karpentski, který jako jediný člen kapely bydlí v Praze.

Skladba Aubrey je součástí očekávaného debutového EPs názvem „We Are Making Love Again“, které bude k dostání od 25.5.2015. To vznikalo s londýnským producentem Mattem Lawrencem, který spolupracoal s Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding. "Nejvíc nám Matt pomohl právě s Aubrey. Když jsme u něho ve studiu nahrávali jedno demo, snažil se ze mě dostat nadšení a syrovou energii, jakou mívají kapely na první desce. Řekl, že zpívám jako na třetím, nebo čtvrtém albu, což byla vzhledem k předchozí kapele Charlie Straight pravda. A tak mě vzal jako abstinenta do hospody a po jednom silnějším anglickém pivu mi navrhnul, abych refrén zazpíval výš, než jsem si vůbec dokázal představit. Vyřval jsem to jako Sting na prvních deskách The Police. Když jsme si to potom poslechli s klukama, uznali jsme, že anglický producent vás prostě vezme do hospody a je to!" vypráví Černý. Na nové desce Lake Malawi se taktéž jako producent významně podílel Filip Gemroth z kapely Make My Heart Explode.

Vokály do Aubrey nazpívala Albertova sestra Karolína Černá, která kapele Lake Malawi pomáhá i jako začínající návrhářka. "Karolínka nám navrhla kapelní legíny s kufrem Holidays Forever. Podle nich se na koncertě poznají ty největší fanynky." směje se Černý.

Fanoušci si však budou muset na koncerty počkat až do června. Důvodem je měsíční tour po Anglii, kde kapela odehraje osm koncertů včetně prestižního festivalu The Great Escape v Brightonu. Zde vystoupí Lake Malawi jako jediná česká kapela.“Těším se na koncerty. Zrovna Aubrey mě naživo hodně baví.“ dodává bubeník Pavel Pilch.

LAKE MALAWI hrají ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Patrick Karpentski (kytara), Jeroným Šubrt (baskytara, klávesy) a Pavel Pilch (bicí). Od vydání prvního singlu “Always June” zahráli akusticky a poskytli rozhovor pro BBC London, k tomu odehráli přes sedmdesát koncertů včetně festivalů jako Colours of Ostrava nebo Rock for People. V červnu 2014 si management Thirty Seconds to Mars vybral Lake Malawi jako předskokany na jejich pražský koncert. Poslední singl Chinese Trees se stal čtvrtou nejhranější skladbou českého éteru, zvítězil v českých i zahraničních hitparádách (např. na Amazing Radiu). V květnu 2015 kapela vydává debutové album s názvem „We Are Making Love Again“, které vzniklo pod taktovkou londýnského producenta Matta Lawrence (spolupracovník Adele, Mumford & Sons, nebo Ellie Goulding) a Filipa Gemrotha z kapely Make My Heart Explode. Logem Lake Malawi je vlnovka, která symbolizuje ženský princip. Název kapely vznikl podle písně Bon Ivera “Calgary”.

LIKE IT! JOIN US!