Legendární zvířata opět poctí louky Pod Rozárkou na Žamberském festivalu Jamrock!

Legendární zvířata opět poctí louky Pod Rozárkou na Žamberském festivalu Jamrock!

Pokud je na českém území nějaké generalita žánru SKA, musí jimi zákonitě být pražská kapela 100 zvířat. Zapomeňme však na chvíli na skvělou muziku a pojďme zabrouzdat historickými prameny a nitkami osudu kolem Jana Kaliny a Jany Jelínkové.

První zmínky o vystoupení kapely vzniklé ze studentského rock and roll bandu se datují už na podzim roku 1990 a hned o rok později vlastním nákladem kapela vydává 1000 ks EP. Rok 1992 uplynul ve znamení stého koncertu a rozšíření spolupráce s Českou televizí v rámci dokumentu Divná Čtvrť režiséra Ivana Tatíčka. Zde našly uplatnění tři videoklipy: Divná čtvrť, Loutka a V pokoji. Stý koncert kapely s velkou parádou v klubu Rock Kafé.

Rok 1993 - tedy vznik samostatného českého státu - zvířata přežila v narůstajícím tempu koncertů a vyrazila na své první zahraniční turné po Francii. Všechnu tuto slávu doplnila debutová deska "Sto zvířat" vydaná společností Bonton music. Jak roky plynuly i ten 94. a 95.  se nesl v duchu let předchozích až do zlomu v 96. Měsíční turné po USA bylo prvním počinem 100 zvířat na jiném kontinentu. S přirůstajícím věkem kapely zahraniční cesty nabraly na obrátkách a dnes má parta Jana Kaliny "sjetý celý svět" ...

Diskografie kapely taktéž zaznamenává nové přírůstky. Bambule (1998), Krok stranou (1999) a další. Další zlomový okamžik přišel s vydáním desky "Nikdy nic nebylo" jejíž pilotní singl je znám snad největšímu okruhu fanoušků. V oné době zaznamenávají zvířata obrovský nárůst obdivovatelů. V roce 2006 přichází deska Jste normální?, dále Rozptýlení pro pozůstalé (2007), Postelový scény (2009), Sto dvacet (2011) a konečně nejnovější deska "Hraju na klavír v bordelu" (2012).

100zvířat patří bezesporu mezi nejúspěšnější české kapely, ikdyž jejich hity nekřižují eter nejposlouchanějších radií. Mají zkrátka svůj styl, své posluchače a vždy téměř vyprodané koncerty nejen v České republice. Tímto Vás zveme ke shlédnutí a propaření jejich show pod podiem jedné ze stageí Žamberského festivalu Jamrock 2013!

Další články z této kategorie: