LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA pokřtí a vydají svůj první živák "Live at Café v lese" již tento týden!

LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA pokřtí a vydají svůj první živák "Live at Café v lese" již tento týden!

Středa 9., čtvrtek 10. a pátek 11. října – to jsou data, která by neměla chybět v diářích všech fanoušků Lenky Dusilové a její kapely BAROMANTIKA i sofistikované hudby na pomezí žánrů obecně.

Jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské scény, Lenka Dusilová, pokřtí v pražském klubu Jazz Dock a následně vydá na CD a DVD u vydavatelství Supraphon své vůbec první živé album Lenka Dusilová & BAROMANTIKA – “Live at Café v lese”!

"Chtěli jsme podzimní baromantické koncerty, které se loučí s prvním albem, ponechat ve skromějším prostředí neb s novou deskou Baromantiky, která vyjde v příštím, roce chceme pro naše fanoušky připravit velký koncert," vysvětluje Dusilová, proč se koncerty uskuteční v právě klubu Jazz Dock, kde Lenka Dusilová a BAROMANTIKA zahrají vůbec poprvé.

Základ setlistu obou koncertů budou tvořit právě písně z živé nahrávky "Live at Café v lese". Ta vznikla loni v listopadu během tří koncertů v pražském Café V lese a návštěvníci křtu v Jazz Docku si ji budou moci přednostně zakoupit ještě před jejím oficiálním vydáním v pátek 11. 10.

Dle aktuálních informací by ale mohly zaznít také některé z nových písní, jež se objeví na jaro příštího roku plánovaném novém spoluautorském albu Lenky Dusilové a kapely BAROMANTIKA, kterou tvoří Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo).

"Chceme si s BAROMANTIKOU hlavně hodně dobře zahrát, užít si večírek s pár přáteli i věrnými fanoušky a rozloučit se s prvním albem Baromantika," vyznává Dusilová ke koncertům, které začnou shodně ve 22:00.

Koncert otevře ve 20h britský písničkář Justin Lavash, který bude též i jediným hudebním hostem obou pražských koncertů Baromantiky," dodává Dusilová.

Dodejme, že CD/DVD "Live at Café v lese", které bude dle Dusilové symbolickým rozloučením s dvouletým koncertním cyklem k albu "Baromantika".

Atmosféru živé nahrávky můžete nasát prostřednictvím klipu k písni Ptáci, který je k vidění pod článkem.