Lety Mimo / Válka Světů - ve správný čas na správném místě?

Lety Mimo / Válka Světů - ve správný čas na správném místě?

 

Kapela Lety Mimo vydává 4. 3. 2015 své nové CD, které nese název Válka Světů.
Na tomto pátém řadovém CD, které je následovníkem EP Playback z roku 2012, se kapela prezentuje zatím nejkompaktnějším dojmem, co se týče zvuku i stylu. Svůj podíl na tom má i to, že se nahrávaly všechny nástroje najednou, takže kapela zní skoro jako na koncertě.

Neznamená to však, že se nedočkáme výletů do jiných hudebních vod, na což jsme byli u Letů mimo vždy zvyklí. Deska obsahuje 11 tracků a najdete mezi nimi písně, při kterých budete mít chuť začít tančit a skákat do stropu, ale také skladby, které vás hodí do příjemné melancholie. Singl Kamarádi, který Lety Mimo vypustili v létě, zní už v českém éteru.

„Podle názvu by se mohlo zdát, že s Válkou světů přicházíme ve správnej čas na správný místo, ale není to zas tak jednoduchý. Jasně že člověka ta politická situace ve světě ovlivňuje (já jsem na to nějakej citlivej a asi se mi to v pár písničkách objevilo), ale Válka světů může bejt třeba i ve vztahu mezi mužem a ženou a to je ve výsledku asi hlavní téma těch písniček. Takže od nás asi nečekejte nějakou politiku,“ říká frontman Looky.  

Mimo kapelu, která je už dva roky bohatší o druhou kytaru, zazní na novém CD zpěv Žofie Dařbujánové (Mydy Rabycad) a Veroniky Kratochvílové (LUS3). Dvě skladby také obohatila Terezie Kovalová o violoncello a zahostoval i Matěj Turcer (From our Hands) na kytaru.
Texty složil, jako vždy, frontman kapely Looky. Na jednom textu Looky spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Rudišem (Nebe pod Berlínem, Alois Nebel, Grandhotel). Deska se natáčela ve slovenském studiu PULP u již zmíněného Matěje Turcera a v českém Elements DS u Aleše Zenkla.

Looky: Jsem hrdej na to, že se nám zase poštěstilo spolupracovat s neobyčejně talentovanejma lidma, jako je Jára Rudiš, kterého známe léta a už nám jednu písničku kdysi textoval, nebo Terezií Kovalovou, která už je v branži velmi ceněný jméno a museli jsme uznat, že naprostým právem. No a o zpěvačkách Žofii Dařbujánové a Veronice Kratochvílové ještě podle mě hodně uslyšíme ;)    

Křest desky Válka světů proběhne 4. 3. 2015 v pražském klubu Slušnej kanál, kde kapela představí nové i starší písně v akustickém podání. Premiérově také kapela zveřejní klip na stejnojmennou píseň Válka světů.  Jako hosty si na křest pozvala například Honzu Homolu ze skupiny Wohnout, či Kubu Rybu z kapely Rybičky 48, kteří si s klukama dají i nějaký kousek na podiu. Za dalšího z kmotrů si kapela pozvala zpěváka Michala Hrůzu, se kterým odehraje také pár koncertů z jarního turné. Celý večírek bude zahajovat se svým akustickým vystoupením dlouholetý kamarád Niceland.