Light & Love staří známí

Light & Love staří známí
Johny a Kosak, tohle vám možná opravdu něco připomíná. Ano, původní dva členové kapely Johny Said The Number se rozhodli jít si svojí vlastní cestou sami a podle svých představ. Pro některé fanoušky byla zpráva o rozpadu Johny Said The Number velmi smutná. Některým se oči opět rozzářily, po zjištění, že se zrodil nový projekt Light & Love! Snažme se tyto dvě odlišné etapy jejich života neporovnávat a udělejme si na ně znovu svůj vlastní názor. Přinášíme vám rozhovor o tom, jak to vlastně všechno bylo a co se v poslední době v životech těchto dvou nadějných muzikantů událo.

Všichni vaši fanoušci vás znají z kapely Johny Said The Number. Proč vlastně Light & Love? Byla pro vás změna názvu tak důležitá?

Ano, protože jsme chtěli oddělit starou etapu od nové a nechtěli jsme už žádné další kompromisy. Je to projekt, ve kterém máme absolutní svobodu, o kterou jsme vždycky usilovali. Nebyl to žádný rozmar po rozpadnutí.  JSTN skončilo kvůli tomuhle. A někomu se to líbí a někomu ne. Už jsme nechtěli být omezovaní jako kapela, která tak jede na to turné a všechno je pořád dokola stejné. Jsme víc než připraveni na úplně nové dobrodružství …


Jak dlouho trvalo, než se ve vašich hlavách zrodil projekt Light & Love?

Vyplynulo to úplně přirozeně.  Light & Love je jen pojmenování toho, jakým směrem jsme se vždycky ubírali.

 

Kdy jste si uvědomili, že to dál jako JSTN nepůjde?  Proč odešel bubeník Ouhambee?

Ouhambee byl vždycky tak trochu jinde než my. Možná to tak na první pohled nevypadalo.  Chtěli jsme jít dál a zkoušet nové věci – nezůstat zaseklí a hrát „pankrok“ v zakouřené hospodě, pro lidi, které to stejně nezajímá. Upřímně jsme toho měli plné zuby. Bylo spoustu momentů na tom našem „dvouročním turné“, kdy jsme si s bráchou řekli, že takhle to dál nepůjde.  A potom jsme jeden večer kecali na ICQ s Ouhambeem a řekli mu, že takhle nemůžeme pokračovat dál. Bylo to ubíjející. On řekl, že chápe nás a naši myšlenku, ale zároveň miluje „takový ten rock’n’rollový životní styl.“ Byl v tom „našem světě“ jakoby pořád napůl a rozhodli jsme se, že tenhle kompromis prostě ukončíme. A tohle je pravda.

 

Jak by jste Light & Love popsali? Kam teď chcete směřovat?

Jsou to všechno vize a ideály o úplně novém a jiném světě. A je nám srdečně jedno, že to teď tak není. Raději strávíme život tím, že se alespoň pokusíme lidem dát naději, než věčně nadávat na to, jak je všechno v prdeli. Nepředstíráme, že jsou věci ideální – jen volíme jiný pohled na věc. Ve skutečnosti je všechno daleko daleko daleko daleko jednodušší, než se zdá.

 

Podařilo se vám vybrat dostatečné množství peněz pro vaši desku? Dejte fanouškům tip, jak vás můžou podpořit.

Nepodařilo.  Asi nám chybí ty lehké děvy, předstíraný hněv a nekonečné párty ve videích.  Řekli bychom, že je to tím, že na sebe neupozorňujeme nijak agresivním a dravým způsobem. Jednoduše razíme novou, jinou cestu a jako vždy to není nic jednoduchého, ale zatraceně nás to baví.

Děkujeme však všem, kteří nás jakkoliv podporují ! :)

 

Podpořit můžete zde: www.indiegogo.com/lightandlove

 

Jaké jsou vaše koncertní plány na nejbližší dobu?

Zatím nejsou nijak konkrétní.

 

Uvědomujete si, že pořád si za sebou ponesete stín Johny Said The Number? Na to se asi nezapomíná. Jak to vnímáte?

Ze začátku asi ano, ale vůbec v tom nevidíme problém, protože v budoucnosti přijdou noví lidé, kteří nás neznali jako JSTN. Je to prostě přirozená změna.

 

Teď jste dva a jste bratři. Je pro vás teď určitě jednodušší zkoušet, máte zkušebnu přímo doma?

Ano. A nejen to. Je to úplně magical place, pro všechny inovátorské nápady :D  Pořád s bráchou a s kamarády řešíme všechny věci, které nás naplňují. Například debatujeme o tom, jak vypadá budoucnost podle našich představ a tímhle směrem se ubírá i naše hudba. Neříkáme, že víme, jaká budoucnost bude, jen věříme a držíme se toho, co ještě oko nevidí. :)

 

Jak často se hádáte a mluvíte si do nápadů?

Jo, hádáme se, kdo půjde vysát obývák a tak. Ale v hudbě se naprosto doplňujeme. A to je ta nejlepší věc. My jsme se prostě narodili, abychom dělali hudbu společně – protože už odmala jsme spolu zpívali písničky od ABBY u babičky v kuchyni.

 

Myslíte si, že fanoušci JSTN zůstanou i nadále věrní i Light & Love?

To je úplně na nich. Naprosto respektujeme rozhodnutí každého.

 

Máte něco na srdci, co chcete vzkázat lidem a vašim fanouškům?

Držte se toho, po čem si Vaše srdce zpívá.

 

Poslechněte si jejich novinku CELEBRATION ROAD!