Litomyšlský reprezentant Maik Brap přichazí s novým klipem!

Litomyšlský reprezentant Maik Brap přichazí s novým klipem!

Maik Brap, další z řady MC's, který mají šanci oživit českou hiphopovou a celkově hudební scénu a přinést nový svěží vítr do plachet. Po spolupráci s kapelou Dirty Way tentokrát Maik přináší klidný song i s klipem, který určitě bude stát za to!

V poslední době nebylo o Maikovi moc vidu ani slechu. Naposledy jste ho mohli pořádně zaregistrovat ve spolupráci s kapelou Dirty Way, na jejichž song natočili i klip, který se většinou odehrával ve studiu u Davida Spilky, kde track vznikal. Tentokrát nás Maik nechal nahlédnout do svých myšlenek a navodil příjmenou atmosféru večera u krbu a trochu toho popřemýšlení s cigaretou a sklenkou destilátu, což mne osobně se velmi zamlouvá.
Textově a obsahově jsme zabrousili do stylu BPM, což vůbec nevadí, protože je to opět něco jiného než klasický rap, jak ho známe. Režii klipu má na triku Furiouss Males.

Jak Maik Brap, neboli Wotka, začínal, co vše má za sebou, co plánuje a proč zrovna Dáma z předměstí, to se dozvíte právě teď.

Ahoj Maiku! Jak se vede?
Buďte pozdraveni. Daří se dobře,pracovně. Jak v soukromí, tak i v hudebním okruhu

Klasika na začátek. Trošku se nám představ. Odkud jsi, jak dlouho se hudbě věnuješ, co tě k ní přivedlo?
Pocházím z Litomyšle a zde taky žiju. K hudbě jsem se dostal před 5 lety a to přes sestru kamaráda. Je to na delší povídání,zkrátka jsem rád, že to dopadlo tak,jak dopadlo.


Podle spolupráce s Dirty Way jde vidět že se nebraníš experimentům. Můžem se těšit do budoucna na něco podobnýho?
Přesně tak, mám rád zkoušení nových věcí. Dělám na dalším projektu a právě na něm by se měla nová věc se zmíněnou kapelou objevit. V plánu mám nahrát singl i na hudbu od kapely Last Time ( Moravská Třebová ). Trošku předbíhám, ale pevně věřím v to, že se to vydaří.

Proč Maik Brap?
Zajímavá otázka...Vzhledem k tomu, že křestním jménem jsem Michal, volba Maik byla jasná. Co se týče "Brap". Napadlo mě to. Není v tom nic většího než nápad. Oslovení Wotka mi přislo nevyhovující, takový ošuntělý.

Dlouho jsme od tebe neslyšeli nic novýho. Proč ta pauza?
Práce na novém projektu. Jsem ve fázi, kdy už dokončuju výběr podmazů a píšu. Většina věcí je napsaná, teď mě čeká studio. Po předchozích zkušenostech nechci tlačit na pilu. Všechno má svůj čas, proto jsem zatím neřekl definitivní datum vydání.

V tvé tvorbě jde vidět velké zklidnění a zamyšlení. Přišlo to nějak přirozeně nebo to mělo nějakej podnět?
Jsem rád, že se ptáš zrovna na tohle. Když jsem začínal s psaním textů a prvním nahráváním...Měl jsem texty plný myšlenek, nebyly to párty věci a podobný odvětví. Jen jsem byl hloupej a ohlížel se na okolí a říkal si, že většina lidí to neocení a nepochopí. Až s příchodem a větším rozhlehnutím kapely BPM jsem si uvědomil, že v textech uzavřených v šuplíku jsem doopravdy já a moje myšlení. Ovšem... Přineslo to i názory, že jsem kopírka a další věci kolem... Vím, která hudba je mému srdci nejblíž, proto přehlížím tyhle radílky. Odpovím na tvojí otázku - přirozeně.


Myslíš že máš co hudební scéně nabídnout?
Já si myslím, že mám. A snažím se to lidem dát. Zkouším i věci poněkud jiný, než většina lidí v tomto oboru. Rád hraju s živou kapelou, je to o něčem jiným. Musíte být sehraný, není to o tom, že zmáčkneš tlačítko "play" a všechno sedí. Myslím, že i lidi to chytne za srdce jinak, než "umělá" hudba. Koncertuju s kapelou Dirty Way a už jsme začali hrát živě i zmíněnou Dámu z předměstí.

Teď nám řekni něco o Dámě z předměstí? Proč zrovna tento název, o čem to vlastně je, proč zrovna klip na tuto věc?
Dáma z předměstí. Baví mě vymýšlet názvy písní, aby člověk při pohledu na název nevěděl, o čem singl je.Takový "přinucení" poslouchat text. Text je o návštěvě jedné dámy, která si říká deprese. Každýho z nás určitě navštívila. Text je vlastně dialog mezi ní a mnou, taková zpověď věcí, co mě trápí či nějak ovlivňují. Místo natáčení bylo tou poslední variantou, ale teď jsem rád, že to tak dopadlo. Je to obyčejný, ale v tom je síla, myslím si. Obyčejný člověk s holým pozadím a v klipu je to podobně. Žádný lhaní...A proč klip na tuhle věc? Protože si myslím, že málo lidí udělá klip na něco "od srdce". Poslední dobou pozoruju klipy o ničem. Nebaví mě to. 

Jak se ti spolupracovalo s Furiouss Males?
K Rashidovi - členovi Furiouss Males, jsem se dostal přes Maměna. Tímto ho zdravím a děkuji za doporučení. Spolupráce s ním byla výborná, myslím, že jsme jeli na stejný vlně. Myslím, že byl "rejža" rád,že jsem měl v hlavě určitou vizi a on ji zrealizoval. Všechno šlo hladce.

Tak nakonec máš prostor vzkázat něco fanouškům a čtenářům. Cokoliv tě napadne. Je to tvoje!
V první řadě bych chtěl poděkovat všem lidem, bez kterých by videoklip nevznikl. Ohraná věta, ale nejpravdivější. Nikole, jakožto dámě z předměstí, za ochotu, její čas a parádní výkon. Matějovi ( Bennymu ) za vypůjčení chaloupky. Dejvovi za profesionální kadeřnický servis a Rashidovi za natáčení a jeho perfektní nápady.
Lide, jestli se ti líbí příběhy obyčejnýho života, budu rád za každý poslechnutí a podporu. Dělám to pro vás.

Díky moc za rozhovor a přeju hodně úspěchů s Dámou i dalšíma budoucíma novinkama!
 Děkuji. Díky DWD.cz :) Maik


A tady si můžete vychutnat nový klip od Maika !


 


Další články z této kategorie: