Look-out dospívají, ale dobrá hudba zůstává

Look-out dospívají, ale dobrá hudba zůstává
Po delší časové odmlce se liberecká partička Look-out vrací zpátky na scénu. A aby to nevypadalo, že se kluci celou tu dobu flákali, přináší nám hned dvě novinky. Album s názvem "Growing up", který obsahuje letní flák s novým videoklipem. Podrobně jsme vyzpovídali kytaristu (Petr "Mája" Meyer) a baskytaristu (Petr Janata), jak to s nimi teď vlastně vypadá a dokonce si u nás můžete pustit právě onen skvělý videoklip, který vám bude v hlavě znít celý den, nehledě na to že už je létu konec.

Po 2,5 letech vydáváte nové album s názvem Growing up. Jak se liší od minulého Hello everybody??
Mája: Liší se hodně. Oproti Hello Everybody jsou songy hodně rozdílný, zkrátka není jeden jako druhej. Na první placce byly všechny songy skoro ve stejném tempu, což na této už je jinak. Další velkej rozdíl je, že na GU jsou 4 songy v češtině, což jsme dřív nedělali a doufám, že i hudebně se to trošku zlepšilo :DDD A vůbec jsme si s celým albem dali záležet a natáhli to v klidu na delší dobu. Je to prostě lepší, když máš čas si to v klidu nechat rozležet v hlavě a říct si, jestli je to tak mrda nebo to je úplně k hovno.

Křest alba, který se koná 12.října v libereckém klubu vlak, se nám blíží a nás by zajímalo, proč jste si jako předkapely vybrali Call Tracy a Another Fake Heros?
Mája: Je to jednoduchý. Těch kapel, které prostě hrajou to, co nás baví je zkrátka málo. Tydle dvě kapely jsou prostě super a jejich hudba taky. Call Tracy už jsme párkrát viděli a to je prostě poctivá blinkařina jak prase, takže prostě výborný a doufám, že u toho vydržej a neutečou zase s proudem někam jinam. Todle už tady prostě nikdo nehraje a sere mě to. Přiznám se, že AFH jsem ještě naživo neviděl a ani s nima nebyl v kontaktu, ale těšim se na ně! Domlouval je Pj, protože je zná, ale prostě když si je poslechneš na BZ, tak je to sice místama trošku tvrdší na můj vkus, ale je to kurva poctivej pop punk. Takže asi tak.

Petr: Ještě nutno říct, že ještě krátkej set zahrajou výjimečně i bratranci Hustler State. Upřímně bych sám za sebe věděl už jen o pár dalších kapelách, který bych tam rád pozval.

Na co můžete kromě nových songů a dobrých předkapel fanoušky na křest nalákat??

Petr: Po dlouhý době v Liberci na skvělej punkrockovej večer!

Mája: Bude tam pivo! Ne, ale bude to výborná akce!!! Tady v Liberci ty lidi prostě na tydle akce chodí a vždycky tu je parádní atmosféra nebo aspoň nám se to vždycky poštěstilo, když jsme tu hráli. Jsme tu zkrátka doma no. A jinak budou tam nějaký soutěže ohledně oblečení značky Limen clothing (limenclothing.cz), což dělá Ondra Suchochleb a my mu za to fakt děkujem. Udělal nám nový design na trička, kterej se fakt povedl a spoustu dalších věcí. Vlastně ty trička, samolepky co taky dělal on i CDčka (obal lukewick.com) si můžete na tom konciku taky koupit. Takže vlastně přijďte, abyste si koupili triko a CD si kupovat nemusíte, ale sosněte si ho u nás na webech.

Určitě to bude stejná párty jako na vašem čerstvě zveřejněném videoklipu Léto 2006. Prozraďte nám nějaké informace o natáčení. Kde se to odehrálo a jak to probíhalo? Nemáte třeba nějakou vtipnou historku?

Mája: Takže klípek se odehrál v Hrádku nad Nisou v baráku našeho bubeníka, respektive jeho rodičů. Tím zdravím Jansovic rodinku! Nahrávalo se 2 dny s tím, že první den se točili záběry s kapelou u bazénu, kde dorazilo dost lidí a druhej den se dělali jen menší dotáčky, kde nebylo potřeba tolik lidí. Trošku nám trvalo než se ujasnilo kdo nám to natočí, ale nakonec to padlo na borce z BURG production (burgproduction.cz)a myslím, že odvedli parádní práci! Upřímně jsme měli ze začátku trochu obavy, aby většina záběrů nevypadala nahraně, aby vše vypadalo, tak jako že se to opravdu stalo. No a ono to pak tak fakt bylo! Zvrtlo se to (v dobrý slova smyslu) v pořádnou party, kde se jak lidi tak my parádně bavili a i policajti přijeli :D. Nebylo ani potřeba lidi nějak usměrňovat, prostě se jim řeklo bavte se a oni se bavili, jednoduchý. No a vtipnou historku jo? No tam toho bylo dost, ale výborný bylo, když si jeden týpek půjčil klíče od auta, že si tam dá kolo a vrátí se. Jenže trochu v tom autě usnul a všichni si mysleli, že asi šel domů nebo někam jinam. Potom v jedenáct, když se to všechno balilo, tak se asi půl hodiny hledalo kde je, protože má ty klíče od auta!!! No a pak se samozřejmě zjistilo, že leží v tom autě a následovalo asi 10ti minutový dostávání ho z auta, jelikož spal jak zabitej. Pažout no :D

Co plánujete do budoucna?? Nový videoklip, „koncertní šňůru“ a nebo budete už pomalu dávat dohromady další album?

Mája: Tak v plánu je teď odjet menší mini tour s názvem MINI LIMEN TOUR k tomu CD. Dlouho jsme nehráli, tak se na to strašně těšíme a doufáme, že i lidi dorazej!!! Tím bych vás i rád pozval na těch pár konciků co máme, mrkněte na ně na naších stránkách. Nový videoklip určitě v plánu bude, nechceme zůstat u jednoho, ale to přijde na řadu až později. To nejdůležitější ale je, že nám basák odjíždí zhruba na půl rok na Novej Zéland, takže bude trochu problém s hraním. Máme v plánu zkusit udělat záskok s naším kamarádem, aby kdyby náhodou přišel nějaký koncik, tak ho mohl odehrát, ale to musíme ještě pořádně vyzkoušet, jestli to bude šlapat, tak jak má. Jinak to nemá cenu, nebudeme to lámat přes koleno. No a samozřejmě budeme skládat i novej matroš, toho není nikdy dost.

Děkuji za rozhovor