M.D.B. vypouští nový singl ''Zdarec!''

M.D.B. vypouští nový singl ''Zdarec!''

Zdarec! Pozdrav nebo rozloučení? Odchází snad poličský reprezentat z rapového prostředí, ve kterém až do teď působil? Co plánuje udělat se svou nejbližší budoucností a jak vidí své cíle? Kdo a co je ''Hate2Late'' a proč mají ve znaku zrovna opici? Odpověď na naše otázky jsme dostali a i ty si je můžeš přečíst právě v tomhle článku!

Ne příliš známý, avšak velmi schopný a talentovaný raper z Poličky, jménem M.D.B. vypouští nový singl jménem Zdarec!.
Mnoho lidí ho nezná, jde spíše o lokálního interpreta. Jeho jméno znají především fanoušci od Poličky, přes Moravskou Třebovou, Svitavy, až po Boskovice. Tento interpret má však našlápnuto mnohem dál.
Rapu se věnuje už od třinácti let a za sebou má už nekolik různých projektů, predevším spolupráce s raperem jménem Niro, který je také z Poličky a v současné době se soustřeďuje na vlastní nahrávací studio "TNT Records".
Ke konci minulého roku M.D.B. vypustil singl i svůj první klip k treku "Ironie bolí" , který produkoval Dejvid Jones, ve spolupráci se Studioedit.cz.
Nyní opět spojili své síly a vznikla nová pecka jménem "Zdarec!"


1) Ahoj M.D.B., klasika na začátek, bez toho bych nemohl začít. Jak se vede, jak sis užil víkend?

- Zdarec! Víkend, byl jako vždy perfektní, chill out, přátelé, odpočinek od bežných starostí všedních dnů!

2) Starostmi asi teď myslíš zkoušku dospělosti a.k.a. Maturita. Jak to zatím zvládáš? Tím myslím hudba a maturita dohromady.

- Noo,tak určitě (smích), dohromady to moc nejde, příprava mi zabírá spoustu času. Tudíž ho moc nezbývá na hudbu, ale občas si ten čas najdu, po dobu co nepíšu se ve mě hromadí emoce a ty se pak objeví v mé tvorbě. Není to jednoduchý,ale nejsem sám, kdo tohle prožívá.

3) Tak určitěěě. Teď něco o tobě. Pověz nám, jak to všechno s tvou hudební cestou začalo. Kdy, kde, proč, jak?

- Na tuhle otázku asi ani neznám odpověď, už od mala jsem v kontaktu s hudbou. Už 8.rokem hraju na bicí. Hudba mě baví, jelikož v ní dokážu prezentovat svoje pocity, emoce, což je pro mě normálně náročná věc. Prostě mě před 6-ti lety zaujal Hip Hop a drží se mě až dodnes :).

4) Rapu a hudbě se věnuješ tedy už nějakou dobu, co všechno už máš za sebou?

- Za sebou mám pár koncertů, není to nic na co bych byl hrdej. Spíš sem byl po celou dobu zavřenej ve zkušebně, občas se naskytl koncert. Spíš až poslední rok je pro mě tím úspěšnějším. Mám klip, tracky na který sem hrdej, nabídky o kterých se mi před 3 lety ani nezdálo, dobrej team lidí kolem sebe(HTL). Prostě všechno na co sem celou dobu čekal.

5) S Nirem jste vydali tuším jeden nebo dva projekty. Jak jste se dostali k sobě? Plánujete něco dalšího?

- S Nirem mám zatím 1 projekt (Hra je rozehraná), ten druhý projekt, ani není projekt, spíš jsem si chtěl udělat radost a proto jsem si na CD vypálil svých asi 8 skladeb, vytisknul jsem na to cover a bylo hotovo! Spolupracovat s Nirem určitě budem i nadále, ale podrobnosti neznám ani já sám.

6) Pecka "Ironie bolí" má řekl bych velký úspěch. Jak tahle spolupráce vznikala? A jaký byly ohlasy? Ozval se ti například někdo známější o spolupráci nebo něco podobného?

- Track Ironie bolí, má zatím největší úspěch z mé dosavadní tvorby. Vznikl úplně normálně, jak to u mě bývá. Slyšel jsem beat a strašně mě chytnul, tak jsem začal psát a bylo to. Pak už to jelo, trek, klip. Bohužel mám pocit, že ho ještě spousta lidí nepochopila a považuje ho za přehnaně vulgární a nedopracovala se k hloubce toho, co jsem chtěl vyjádřit. O spolupráci se mi ozvali i známější, ale nebudu o tom nic říkat dokud to nebude na 100%.

7) Teď nám něco řekni o novým singlu "Zdarec!". Jak vzniknul tenhle trek? Všiml jsem si, že chvíli byl i vypuštěn, co se stalo, že došlo k takovému řekněme "znovuzrození" ?

- "Zdarec!" jsem psal proto, abych uvolnil svý napětí ze školy a zároveň, abych pobavil lidi.Je to povrchní text, u kterýho nemusíš přemýšlet, jenom posloucháš a necháš se unášet. Track byl vypuštěn jen na chvíli, protože to je součást plánu,hehe.

8) Spolupráce s Dejvidem ti evidentně sedí. Můžem se těšit na další společný singly nebo něco většího?

- Spolupráce s Dejvem mě baví. Většinou si mezi jeho beaty vyberu aspoň jeden, kterej mě zasáhne. Další singly určitě budou! Projekt zatím nechystáme, ale co není může být!

9) Máš nějakého dvorního producenta nebo bereš beaty od různých beatmakerů, podle toho, co ti zrovna sedne?

- Tak dvorního producenta nemám. Beru beaty, který mě baví.

10) Na tvé fanpage i v treku můžeme slyšet slovní spojení Hate Too Late. Prozradíš nám o co jde?

- Jde prostě o uskupení tří kamarádu z města, který fungujou jak zvlášť, tak dohromady cvičíme na vystoupení. Aspoň zatím. Plánujeme se rozrůst a to nejen o rapery, ale to je top secret zatim, hehe.

11) Na závěr máš prostor vzkázat něco fanouškům, pozdravit koho chceš, babičku, dědu, třídní učitelku, je to jen na tobě. Hehe:)

- Svým fanouškům bych chtěl vzkázat, ať mají stále větší zájem o moji tvorbu, ať ji neustále sdílí a prosazují a chci jim poděkovat jestli to už takhle funguje.

12) Díky za tvůj čas a přeji mnoho úspěchů!

- Já ďekuji za rozhovor. Mějte se, Zdarec !


A tady máte slibovanou novinku. Zdarec!!!!

 

 

Další články z této kategorie: