Majáles Dobruška 2012 – Imodium, NSOS, Dusty Kate a spousta dalších!

Majáles Dobruška 2012 – Imodium, NSOS, Dusty Kate a spousta dalších!
Májáles se pro východočeskou Dobrušku pomalu ale jistě stává tradicí. Letošní ročník je již třetí v pořadí a nabídne program doposud nevídaný. A na co se mohou potencionální návštěvníci těšit? Začneme od podlahy.

První účinkující kapelou budou domácí 35th MAYDAY,kteří si zde odbudou vůbec první veřejné vystoupení a snad svojí specifickou pop – hardcorovou muzikou zaujmou alespoň malou část přítomných. Hned po nich přijdou na řadu Rest Day z nedalekých Spů. Melodické skladby, kterým nechybí pořádně našlápnuté tempo – taková je taktika partičky Zemědělské Družstvo, jež přijde na řadu posléze. Následovat bude hradecká formace Etavíra, jejichž SKA by si žádný fanda tohoto stylu neměl nechat ujít! Tím ale zdaleka nekončíme. Několik minut potom, co dobrušká radnice odbije 6. hodinu večerní se zmocní podia sympatická pětice Exots. Ti před pár měsíci vydali své první album Originální Už Tady Byli, které je plné velice příjemných pop-punkových melodií okořeněných o klávesy, takže se rozhodně máme na co těšit.

U příjemných melodií ještě chvíli zůstaneme. Další v pořadí jsou totiž, již celkem zkušení, NSOS, kteří přijedou až z dalekého Přerova. Pohodová muzika, syntetizátory a sladké melodie. Tedy alespoň takhle znějí na splitu, jehož druhou půlku tvoří písně vsetínských Criminal Colection

Úkol libereckých Dusty Kate je jasný! Znovu rozproudit krev v žilách všem přítomným a připravit je na zlatý hřeb večera, ale to už trochu předbíhám. Letos jim přibyla do sbírky nová deska nazvaná – Všetko, čomu som bol blízko. Je plná easy-corových breakdownů, ze kterých vám sice krev z uší nepoteče, ale naopak nabijí obrovskou dávkou energie. Jak zaznělo z úst zpěváka Toma: „Bude to peklo!“. A věřte, že bude! No a na závěr? No přece to nejlepší! Jako poslední zahrají na dobrušském Majálesu broumovští Imodium! Zkušený headliner velkých i menších akcí jistě potěší návštěvníky svými největšími hity, jako např.: PolarityHlavouDostavníky a nebo Břehy. Kvalitní rocková muzika na závěr. Kdo by odolal?


Kromě vystoupení výše zmíněných interpretů proběhne v průběhu programu vystoupení dobrušských mažoretek Tyrkys a také taneční formace D-Rush. K vidění bude také originální drum show a nesmím zapomenout na malé překvapení, které organizátoři připravili až na úplný závěr. Další aktivity bude mít na starosti sdružení Vješák, Amnesty International a další. Před zahájením samotné akce se uskuteční typický majálesovský průvod v maskách napříč městem. Na místě nebudou chybět stánky občerstvením, přičemž jeden na své si přijdou i vegetariáni. Točit se bude místní pivo Rampušák a pro milovníky míchaných nápojů bude připraven i speciální Drink bar. O výzdobu areálu se postarají studenti Gymnázia Dobruška a celým programem budou návštěvníky provázet moderátoři Ondra Havel a Johan Mádr (seriál Ulice).

Jo a VSTUPNÉ JE DOBROVOLNÉ! Těšíme se na Vás!


Více informací zde.