Majáles nastaví laťku festivalům pod širým nebem

Majáles nastaví laťku festivalům pod širým nebem

Majáles Open Air se stal festivalem, který nejen otevírá sezónu zábavy pod širým nebem, ale do značné míry určuje trendy pro daný rok. I letošní účastníci se mohou těšit na řadu příjemných inovací.

Vychytávka první - A Stage. Áčková stage je přizpůsobená propracované show kapely Kryštof, která ji předvedla na třech vyprodaných jarních koncertech turné k desce Inzerát. Součástí instalace jsou např. obří posuvné LED panely, zdvižná plošina, světelný park či velké molo, po kterém se hudebníci dostanou hluboko do publika. "Výběhy nám dovolují být v bezprostřední blízkosti s fanoušky, doslova mezi nimi a to je skvělý zážitek," uvádí za kapelu Richard Krajčo. Velké pódium a celou show umožnila zejména finanční podpora generálního partnera Majáles - investiční společnosti Mayzus.

 

Vychytávka druhá - vratné kelímky. Letošní ročník bude dozajista nejčistší - piva se totiž budou točit do zálohovaných kelímků z tvrdého plastu. Kelímek se dá pohodlněpřipnout za opasek či kapsu od kalhot. Největším přínosem je fakt, že se návštěvníci nebudou muset brodit záplavou plastových kelímků. "Na pohodlí a komfort prostoru jsme vždycky velmi dbali, ale kelímky na zemi byl neodstranitelný kolorit všech festivalů. To už je ale minulostí. Odhadujeme, že se takto zbavíme až 80% celkového odpadu," uvádí jeden z organizátorů akce Tomáš Zábranský. S konceptem vratných kelímků přišel jeden z hlavních partnerů akce - Plzeňský Prazdroj.

 

Vychytávka třetí - festival bez nepříjemné ochranky. Pořadatelé společně s hlavním partnerem akce, softwarovou bezpečností společností AVG, připravili nový koncept festivalové ochranky - na první pohled totiž nepoznáte, že tam ochranka je. Namísto bezpečáků v černém oblečení a se zlým pohledem nastupuje přátelská pořadatelská služba "AVG Festival Service". Tito pracovníci jsou pečlivě proškoleni o celém fungování festivalu a rádi poradí a pomohou s řešením jakéhokoliv problému. Pořadatelská služba je integrovaná do systému bezpečnosti, zdravotní a požární ochrany.

 

Vychytávka čtvrtá - program. Rozhodně nejbohatší za celou historii Brněnského Majálesu. "Přes dvacet kapel špičky české hudební scény, ale také osm studentských kapel, které vzešly z talentové soutěže Gambrinus Excelent Talents," shrnuje hudební část dramaturg Michal Šamánek. Nehudební doprovodný program bude neméně pestrý. Hlavní partner Skupina ČEZ přiváží velkou ENERGY zónu a prezentaci budoucnosti v dopravě: e-mobility. V areálu budou instalovány 3 velké kontejnery Gambrinus Excelent, každý věnovaný jednomu fenoménu: světlo, hudba a arkádové hry. Dále vyroste velká FRESH zóna s workshopy a mnoha atrakcemi. Univerzitní zóna nabídne prezentaci studentů UHK.

 

Vychytávka pátá - nový král. Nový král Majáles bude zvolen přímo v průběhu festivalu. Letos se o titul uchází 4 kandidáti - ti změří své síly v klání na obou hlavních pódiích za účasti hlavních hostitelů večera - Jana Krause a Jakuba Koháka.

 

Vychytávka šestá – místo konání. Festival se letos přesune do prostorů Výstaviště, které nabízí návštěvníkům větší komfort. V areálu vyrostou čtyři velké open air scény a další tři univerzitní zóny v pavilonech G1, G2 a F, kam se přesune i následný noční program. “Areál brněnského Výstaviště má nespočet výhod – pevný povrch odolný proti rozmarům počasí, více prostoru, lepší dopravní dostupnost, zázemí v pavilonech,” doplňuje tiskový mluvčí Štěpán Neubauer. Ve spolupráci s Mendelovou univerzitou vznikne v areálu nespočet relaxačních zón včetně cateringového zázemí.

 

Kompletní info na http://brno.majales.cz/