Minute to Escape po novom M2E!

Minute to Escape po novom M2E!

Pop punková kapela Minute to Escape sa rozhodla zmeniť svoj názov aj keď nie celkom. Z dlhého názvu sa oficiálne premenovali na M2E. Dôvody tejto zmeny a pár aktuálnych informácii o kapele sa dozviete v krátkom rozhovore s basákom a vokalistom kapely. Petr Havlík mi odpovedal na nasledovné otázky...

Čo vás viedlo k zmene názvu z Minute to Escape na M2E?
Když jsme název Minute to Escape vymýšleli, moc se nám líbil a vzhledem k tomu že jsme hráli anglicky, bylo super, že má myšlenku , které se při tvorbě naší hudby chceme řídit. To jsme však nevěděli, že skončíme u češtiny a že bude velké spoustě lidí dělat tenhle název velký potíže ve vyslovení, natož zapamatování. Proto jsme se rozhodli změnit název na jeho zkráceninu M2E. Myšlenka a značka kapely je tedy nezměněná a doufáme, že už lidem nebude dělat potíže a nebudou náš název komolit.

Ako dlho už používate túto skratku?
M2E používáme už víc než 2 roky.. Prakticky od vzniku kapely.

Keď už si spomínal, že ste skončili pri češtine..Prečo toto rozhodnutie?
Shodli jsme se, že se k nám čeština prostě více hodí a máme s ní větší šanci dostat se někam dál. Rozhodnutí se přeorientovat jen na češtinu určitě nelitujem.

Koncom minulého roka ste vydali debutový album s názvom Tohle je přepadení! Má tento album aj po polroku úspech? Aké boli ohlasy u fanúšikov?
Ohlasy fanoušků jsou stále kladné. CDčka se prodávají, videoklipy se sledují a my můžeme chystat další materiál aby to další album bylo minimálně o třídu lepší!

Leto tu už je a tak moja ďalšia otázka smeruje práve k letným festivalom. Máte už teraz naplánované nejaké akcie?
S festivaly je to samozřejmě složitější. Rok od roku máme ale větší jméno a ví o nás více lidí, takže jsme rádi, že nabídky na vystoupení chodí. Zatím jsou to spíše akce středního typu jako jsou různé slavnosti a dny města. Plán na prázdniny je tedy hrát co nejvíc a připravit co nejvíc songů pro nahrávání.

Takže sa chystá nejaký nový album?
Nové album se chystá už od vydání toho předchozího. To první nás moc naučilo a dnes už víme co všechno bychom udělali jinak. Zatím je ale i samotné nahrávání v nedohlednu. Na to musíme ještě pošetřit do prasátka.

LIKE IT! JOIN US!