MUNROE A JEJICH VEČÍREK

MUNROE A JEJICH VEČÍREK

Loni se na hudební scéně objevilo psychedelické duo MUNROE, které se ohlásilo debutovým videoklipem Z čistého nebe. Jan Kunze a Vladimír Jaške, jež projekt tvoří, vsadili na černobílou estetiku, hudební minimalismus a syrovost.

Stejně tomu je i u nového klipu s názvem Večírek, který dvojice spolu s producentem Kayem Buriánkem (Sunshine), právě představuje.

V novince Večírek se střídají psychedelické sloky s hutnými refrény postavenými na přímočarém kytarovém riffu. Pod tím vším duní šamanské kotle, tentokrát mnohem důrazněji. „Klip k písni Večírek volně navazuje na první videoklip Munroe Z čistého nebe, a to nejen černobílou estetikou, ale i celkovým pojetím a příběhem,“ komentuje klip zpěvák Jan Kunze.

Také se v něm mimo kapelu poprvé objevují ještě další postavy. Podivní freakové, za jejichž účast by se nemusel stydět ani ten nejdekadentnější večírek,“ pokračuje Honza.

Večírky, na které se rádi vracíme, musí mít v sobě napětí i mystiku. Pokud na večírku někoho nového nepoznáš nebo něco nového nepochopíš, nestál za nic,“ tvrdí druhá polovina projektu, kytarista Vláďa Jaške.

Projekt MUNROE je minimalistický rock, který si zakládá na černobílém pojetí, temnotě, tajemství, psychedelii a jednoduchosti. Po hudební stránce je charakteristický syrovostí, výraznými riffy, silnými refrény, ale i divokým projevem. Vystačí s elektrickou kytarou, zpěvem a jednoduchou bicí smyčkou.

Jsme písničkáři. Trochu temnější, možná dramatičtější, ale pořád písničkáři. Nechceme moc chodit kolem horké kaše. Spíš chceme věci říkat přímo a stručně,“ přibližuje tvorbu Munroe Vláďa.