Na JamRock míří delegace ze Strasbourghu!

Na JamRock míří delegace ze Strasbourghu!

Festival JamRock představuje dalšího interpreta letošního ročníku. Jsou jimi francouzští The Wolfgangs a jejich smršť energické muziky, která rozpohybuje i ty méně aktivní jedince.

The Wolfgangs vznikli na sklonku roku 2008, když se na koncertu amerických Reverend Horton Heat, potkal kontrabasák Dean Blondin z právě se rozpadlých Hellsuckers, s vyvinutou zpěvačkou Cha von Wolfgang, jejím partnerem kytaristou Lotharem von Wolfgang a bubeníkem Jimem Bullitem. Vše neuvěřitelně epickou situací, rvačkou o ukradené zpěvaččino pivo a skončilo vznikem nové kapely. Debutové album vyšlo o 3 roky později a nese název Shoutwiththedevil.

Jejich hudba je směsicí psychobilly, neorockabilly a rocku. Tyto styly jsou typické mixem punku, rock’n’rollu s prvky americké country hudby a dokonce i swingu či bluesu. U psychobilly je nezbytný kontrabas a dvojsmyslné textyna hororová, sexuální či jinak tabuizovaná témata, ovšem dotýká se jich spíše s nadsázkou. Nejjednodušeji tento styl popsal jeden hudební publicista, který jej přirovnal k situaci, kdy zmutuje Elvis Presley a vlkodlak, v jednu osobu.

Typický pro styl The Wolfgangs je důraz na vizuální stránku – quiff účesy, četná tetování a provokativní kostýmy s nezbytnými cvočky a řetězy.Hlavní image udává této sestavě právě zpěvačka Cha, která svou vizáží připomíná zesnulou Amy Winehouse, ale v trochu drsnějším podání.

Nevšední hudba nabitá energií, dokonale sehraní muzikanti i zážitek pro oči, vás čeká na festivalu JamRock. Neváhejte a přijďte si zapogovat na The Wolfgangs!

Další články z této kategorie: