Na koncert Divokýho Billa pro Zlatušku se už prodalo téměř 2000 vstupenek!

Na koncert Divokýho Billa pro Zlatušku se už prodalo téměř 2000 vstupenek!

PŘÍBRAM Silný příběh Zlatky z Příbrami, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou a nyní potřebuje finance na drahé léčebné kůry v zahraničí, oslovil nejen kapelu Divokej Bill, která pro třináctiletou dívku odehraje koncert, ale také téměř dva tisíce lidí.

Takový počet si totiž zatím koupil lístek na vystoupení Billů, které se koná v pátek 22. května v letním kině v Příbrami. Celý výtěžek z akce věnuje kapela a pořádající nadace Chci pomoci nemocné Zlatce. Vstupenky za 350 korun jsou stále v předprodeji. Pořadatelé doufají, že se jim podaří strhnout rekord a naplnit kapacitu letního kina, kam se vměstná 3500 lidí.

„Je vidět, že mají Příbramáci, ale i lidé z jiných míst země, chuť pomáhat. Vzhledem k tomu, jak rychle se vstupenky prodávají, věříme, že vyprodáme letní kino. Můj sen je překonat dosavadní rekord letního kina, kdy se prodalo 2500 vstupenek,“ říká Tomáš Bezouška z nadace Chci pomoci.

Třináctiletá Zlatuška z Příbrami se narodila s dětskou mozkovou obrnou, což je porucha hybnosti na podkladě poškození mozku, tedy centrální nervové soustavy. Projevuje se opožděním motorického vývoje, hrubé motoriky, jemné motoriky, později se vyvíjejí charakteristické obrazy postižení včetně poruchy řeči, s častými deformacemi vývoje hybnosti. Díky mamince a bratrovi,  se kterými žije, neskončila dívka jako „ležák“, ale pořád dělá pokroky. Před několika měsíci dokonce zvládla ujít první kroky a metry. K tomu, aby se její chůze zlepšila nebo aby někdy v budoucnu mohla vyjít třeba i schody, nutně potřebuje také drahé léčebné kůry v zahraničí. A na ty její maminka samoživitelka nemá dost finančních prostředků.

„Peníze vybíráme na celkovou léčbu, která ročně stojí její maminku až 200 000 korun. To je základní léčba, aby vůbec Zlatka mohla ujít alespoň pár kroků. Dle doporučení terapeutů by určitě pomohla terapie za pomoci delfínů v Turecku tzv. ,delfinoterapie‘ která by byla kombinována s rehabilitační léčbou v Klimkovicích či v Adeli Medical centru v Piešťanech. A jelikož malá Zlatka miluje delfíny, jsme v nadaci přesvědčeni, že pobyt u delfínů jí určitě může pomoci,“ dodává Tomáš Bezouška.

„S Tomášem z nadace jsme se seznámili před časem a musíme říct, že je fér a že se nám líbí, jak to dělá. Veškeré toky peněz jsou transparentní. Podpořili jsme za celou dobu hodně charit, ale ne vždy bylo vše takto průhledné. Toto je hlavní důvod, proč jsme do toho šli. Samozřejmě nás zaujal i příběh Zlatky, myslíme si, že je skvělá a statečná,“ říká houslista Billů Adam Karlík.

Koncert v Příbrami bude jedním z mála, které Divokej Bill letos odehraje. Kapela totiž plánuje pro festivalovou sezonu pouze deset hraní na místech, které pečlivě vybírala. Postupně se objeví v Moravském Krumlově, Milovicích, Humpolci, Zábřehu na Moravě, Holýšově, Lokti, Hlučíně, Vizovicích, Ústí nad Labem a domovských Úvalech.