Na Kvasfestu v Žilině se odsouvaly zábrany

Na Kvasfestu v Žilině se odsouvaly zábrany
Po Banské Bystrici, Bratislavě a Trenčíně se Kvasfest přesunul 21.4. do Žiliny, do klubu Smerr Pub, kde to na plno rozjeli kapely Before The Zero Day, The Paranoid a Zoči Voči. Co všechno se tam dělo a jak vypadalo moje putování za kulturou na Slovensko si můžete počíst níže:)

Když se nic neděje v Brně, holt je potřeba vyrazit i za hranice. A tak jsem se rozhodla absolvovat čtyřhodinovou cestu do Žiliny na Kvasfest.Když mě po celou tuto dobu na sedačce "můj soused" utlačoval a chrupkal do ucha uklidňovala jsem se tím, že večerní show za tato muka stojí.

O čemž mě hned po příchodu do klubu přesvědčila kapela z Rimavskej Soboty - Before The Zero Day.
Ještě než totiž kluci začali řádit na pódiu, spáchali jsme společně menší rozhovor, který si budete moci v nejbližších dnech přečíst na našem webu.
Díky tomu jsem taky zjistila, že kluci nejsou banda puberťáků nahánějících fanynky, ale borci, kteří to mají v hlavě srovnané a vědí co chtějí dělat. No, ale to už prozrazuji část rozhovoru.
Before The Zero Day celý večer odstartovali s neskutečným nasazením. A já měla první možnost vidět tuhle sestavu hrát v pěti.
Zpěvák se tedy vzdal kytary a naplno se položil do zpěvu a nově příchozí kytarista se zase pořádně zaryl do strun a bylo to, alespoň za mě mohu říci, o 100% lepší, než když byli kluci pouze čtyři. Bylo to takové dotaženější a plné energie. Skvělá show, fanoušci i fanynky šíleli a v klubu začalo být po vystoupení BTZD celkem parádně nedýchatelno.

To jsem ovšem netušila, že to je ještě nic oproti tomu, co následovalo, když se začali připravovat The Paranoid.
Jestli na BTZD bylo v klubu nedýchatelno až po jejich vystoupení, u The Paranoid se plac před pódiem zaplnil do půlky už při zvukovce.
I se svým foťákem jsem se radši s mírným předstihem vydala před pódium, aby tedy ty fotky alespoň za něco stály a hlavně aby vůbec nějaké byly, protože pokusit se fotit z prostoru mezi fanoušky by byla téměř jistá sebevražda.
Po neustálém asi 10ti minutovém skandování fanoušků Paranoidi vyběhli na stage...Většinou  hráli kluci věci z nového alba Dva svety. V některých chvílích jsem trošku litovala, že nejsem "za zábranami" a nepařím mezi fans. Například při písničce Noc patří nám, na kterou kluci nedávno natočili videoklip, bylo vidět, jak moc si užívají celý koncert nejen fanoušci, ale i samotná kapela.
Samozřejmě nechyběly ani hitovky jako Odkaz nebo Únos. To už jsem ovšem byla svým pudem sebezáchovy byla nucena vyskočit oknem na verandu, jinak se obávám, že by tyto dvě písničky byly nejspíš to poslední, co bych kdy v životě slyšela :)) Byl to nářez.
No a na závěr Zoči Voči. Představte si celé to co jsem vám popisovala doposud tak dvojnásobně a tak to vypadalo při Zoči.

Byla jsem už na spoustě festivalů a koncertů, ale aby se v momentě , kdy kapela vyjde na stage posunuly zábrany, které ještě navíc držela ochranka, asi tak o metr vpřed to jsem ještě nezažila :)) Wau!
Kluky jsem neviděla poprvé a ono když jdete na koncert kapely po "x"té , tak už tak nějak tušíte co se bude dít. Nicméně kluci mile překvapili, když mírně pozměnili playlist a zahráli i věci, které jsem live už dloooouho neslyšela.
Na pódiu se chovali tak, jako by celý koncert byla jedna velká pařba s přáteli. Kravinky, vtípky, improvizace. Prostě Zoči Voči.
Téměř na závěr akustické podání písničky 3:00, ke které kluci vypustili před nějakým časem svůj zatím poslední videoklip. Fanynky se snažily zachytit pohled svých idolů z pódiu, fanoušci se snažili fanynky v davu alespoň nenápadně objímat a tak to celé vypadalo děsně romanticky:)
No, ale aby Zoči Voči zakončili koncert "cajdákem" ? :) Ani omylem, takže na závěr peklo při písni Stratený.
Všimli jste si toho, že na Kvasfestu měli vystoupit ještě kapely Brainscan a Vandali a že tu o nich není ani zmínka? Tyto dvě kapely bohužel v Žilině nevystoupily a stejně tak jako vy jste nejspíš nepostřehli, že jsem je vynechala, pravděpodobně to během večera nepostřehlo ani mnoho fanoušků jak byli v euforii z trojice účinkujícíh. Což nejspíš potvrzuje jen to, jak skvělá atmosféra v Žilině panovala po celý večer.
Jak skvělá že byla? Neváhejte mrknout na videa a zkouknout fotky přímo tady pod článkem a užijte si to.
Before The Zero Day video:
http://youtu.be/uhBejlpYOco
Zoči Voči video:
http://youtu.be/5FvV4MMbh_c