Na Prodejhudbu.cz je nejprodávanější Hentai Corporation!

Na Prodejhudbu.cz je nejprodávanější Hentai Corporation!

Bez měsíce přesně rok po spuštění společného projektu Bandzone.cz a vydavatelství Supraphon s názvem Prodejhudbu.cz.

Za tuto dobu Prodejhudbu.cz poslalo do světa již téměř 500 alb a potvrzuje se, že tuzemští hudebníci aktivně reflektují vzrůstající význam trhu s digitální hudbou a kvitují existenci služby, která jim umožňuje dostat jejich tvorbu doslova do celého světa prostřednictvím více než dvou set digitálních servisů jako Apple iTunes Store, Deezer, Amazon, Google Play Music, Supraphonline.cz, Spotify, Rdio a další.
Mezi nejznámější kapely, které dosud využily Prodejhudbu.cz, patří například Mucha, Revolta, E!E, Jaksi Taksi, Prague Conspiracy, Lety mimo nebo stále populárnější divoká formace Hentai Corporation, jejíž loňský debut The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage je nejprodávanějším albem Prodejhudbu.cz.

Službu, která boduje jednoduchostí, srozumitelností i tím, že za ní její uživatelé nic neplatí, však nevyužívají pouze kapely či sóloví hudebníci. Zaujala mimo jiné i slovenský nezávislý label Exitab, kde vydávájí například Ink Midget & Pjoni, Subject Lost nebo Stroon a který s pomocí Prodejhudbu umožnil všem svým umělcům digitální distribuci jejich děl do celého světa.

To vše jen potvrzuje fakt, že si zdejší kapely a muzikanti uvědomují stále větší důležitost digitálního prostředí na současné hudební scéně a nutnost být takříkajíc při tom. Jak ostatně ukazují statistiky z poslední doby, stále méně lidí má potřebu hudbu reálně vlastnit a místo toho upřednostňuje pohodlí, rychlost a prakticky okamžitou dostupnost digitální hudby v čele se streamovacími servisy jako Spotify nebo Deezer.