Nahoru a dolů, na Jamrock 2013 a dál! - SCHODIŠTĚ!

Nahoru a dolů, na Jamrock 2013 a dál! - SCHODIŠTĚ!

Sama kapela o sobě říká, že nestačí slyšet. To se musí i vidět! A právě Vy budete mít možnost shlédnout show středočeské kapely SCHODIŠTĚ na letošním ročníku nejen hudebního festivalu Jamrock 2013!

Od časů, kdy se kapela poctivě škatulkovala do krabiček jako reggae, ska či "hospodský šraml" už uběhla slušná řádka let a i na autorské tvorbě je to znát. Ani hudbou, ani texty si muzikanti neberou servítky a drze se pouštějí do všeho, co jim je právě po chuti. Dost možná se tím řadí do kategorie hudebních ansáblů s publikem  jako První Hoře, Ty Syčáci nebo Už jsme doma. Charisma a charakter však chytlavé muzice rozhodně nechybí.

Celou éru Schodištní historie započal už v roce 1983 Martin Krajíček, jež se pyšní pozicí frontmana kapely dodnes. Spolu s duchovním otcem kapely Markem Brodským a uskupením kolem této dvojice se poprvé představili publiku na statku Bylochov u Mělníka. Což nám samozřejmě napovídá, že letos kapela oslaví své neskutečné 30. narozeniny. Marek Brodský však kapelu v roce 2005 opustil a o tři roky později se okolo Martina Krajíčka začali vyskytovat mladší nově příchozí muzikanti.

Zdaleka však kapela Schodiště neztratila na své popularitě. Vypovídá o tom i slušná řádka alb na kontě historických pramenů. Nemůžeme přeskočit ani fakt více než jednoho tisíce odehraných koncertů v klubech a na festivalech ČR. K tomu připočtěme dvou diskové DVD "Chcete rokenrooool?" nominované v prestižní anketě Žebřík 2009 na DVD roku. Nejnovější deska "Roztoky (2011)" dokazuje, že sil ani chuti za tři desetiletí v kapele ani za mák neubylo.

 A co závěrem?

Lehce sarkastické texty plné humoru a hudebních zvratů potěší nejedno fanouškovo srdce, ale donutí Vás  i zamyslet se, co dnešní mainstreemové hudbě chybí a co z hudebníků kapely Schodiště doslova prší všude kolem. Každá minuta jejich vystoupení je originál a nejinak tomu bude i na jednom z podií festivalu Jamrock 2013 (27.-29.6.2013).

 

Diskografie:

Ukazovák nasliněnej (1997)
Svinska Pržola (2001)
Mokrý prádlo (2005)
Tanec (2007)
Roztoky (2011)

Další články z této kategorie: