Nenechte se obalamutit studiovou chemií a choďte na živáky! U X-LEFT TO DIE rozhodně neprohloupíte!

Nenechte se obalamutit studiovou chemií a choďte na živáky! U X-LEFT TO DIE rozhodně neprohloupíte!
Pět týpku z Chomutova v jedné "zmalované" partě si říká X-Left To Die. Pro svůj styl hudby neobjevili v dostupných zdrojích tu správnou "škatulku" a proto zvolili vlastní kombinaci - Bluecore - vyjadřuje radost a smutek v životě i hudbě. Kapela má za sebou vyhranou soutěž Česká rocková liga 2008 a široké působení zpěváka Davida v mediálně sledovaných soutěžích Robin Hood a Hlas Československa. Zdařilo se nám nahlédnout do soukromí Chomutovské party, proto si nenechejte naši zpověď frontmana X-Left to die ujít!

David: Inspiraci nabíráme z našich životů. Naše texty jsou vlastně jakési vzpomínky a sebereflekce určitých etap mého života. Jsou to výpovědi. Vše je postavené na reálných základech. Hudebně se podílíme v kepele všichni. Inspirace na novou melodii většinou vzniká až ve zkušebně.

Co byl podle Vás největší úspěch a největší průser kapely?

David: Mezi největší úspěchy kapely určitě patří všechny soutěže, co jsme vyhráli. Já si osobně nejvíce cením toho, že jsme mohli dělat předkapelu Marilynovi Mansonovi.

 


Vydali jste letošní první singl. Máte v plánu nějakou další desku nebo videoklip? Lze něco takového v blízké době očekávat?

David: Ano, určitě. V nejbližších dnech natočíme ofociální klip k singlu Hasty Dreams, který pak vystřídá pracovní video, které prozatím prezentuje píseň. Do konce roku bychom chtěli vydat ještě tři singly. Samozřejmě, když se do té doby toho chytne vydavatelství. Pustíme se do celé desky, teda do našeho druhého alba. Materíál na to určitě máme.


V minulosti Vás bylo vidět po boku The Switch a Rattle Bucket na společném Vánočním turné. Co jste ze spolupráce vytěžili a jaké byly tehdy bezprostřední reakce na cover Mirah Carey?

David: Přineslo nám to rozhodně spoustu skvělejch vzpomínek. My jsme s klukama všichni kamarádi, takže atmosféra byla perfektní. Moc jsme si to užívali. Na cover této vánoční pecky jsem zanamenával pouze kladné ohlasy. Neustále to hráli v rádiu a na netu se to dost řešilo. Takže tato skladba nám všem víc než jen splnila očekávání.

Kolik času věnujete zkoušení a přípravám na koncerty?

David: To je různé. Záleží na tom, na co se připravujeme. Ale když to vezmu průměrně, tak to vychází tak na dvakrát dvě hodiny týdně.

 

 

Máme tu opět festivalovou sezonu a vy určitě nebudete zahálet. Jaký festival Vás naplňuje největším očekáváním?

David: Letos se nejvíce těšíme na Trutnov. Budeme hrát a hrát také bude naše oblíbená skupina KoRn. Pak také místní Vysmáté Léto, tam je vždycky dobrá nálada a spusta skalních fanoušků.


A Váš vzkaz čtenářům a posluchačům DWD.cz?

David: Posluchačům a čtenářům vzkazjueme: Poslouchejte kvalitní hudbu. Nenechávejte se oklamávat studiovou chemií. Takže choďte raději na koncerty, tam Vás nikdo neoklame. Podporujte mladé kapely a mějte se rádi :-D