O5 a Radeček O5 na Jamrocku

O5 a Radeček O5 na Jamrocku

Letos nebude na Jamrocku chybět šumperská festivalová stálice O5 & Radeček. Přinesou sebou dávku vkusného českého popu i Pozdrav z Opičích hor.

Začínali na začátku 90. letech jako dětské folkové uskupení Topol, s pubertou přešli na pop s nádechem rocku a dnešní název. Tu a tam se pozměnila sestava a dnes jich na pódiu hrává pět –bratři Polákové, houslista Přemek, úderník Mejla a samozřejmě kytarista Radeček.

Do obecného povědomí se tato parta dostala v roce 2003 díky fenomenálnímu singlu Hvězdy nad Prahou z jejich první placky Na pokraji slávy. Od loňského podzimu mají na kontě již pět alb a právě k poslednímu z nich – Pozdrav z Opičích hor, chystají toto jaro turné.

Často spolupracují s dalšími předními interprety české popové scény jako Klára Výtisková nebo UDG. Kapela také řadu let podporuje Nadaci Terezy Maxové a věnuje se opuštěným dětem, hrají pro ně koncerty, vydávají CD s tvorbou těchto dětí a mnoho dalšího. Zároveň se Radečci oddávají tvorbě hudby a znělek pro různé televizní pořady či reklamy.

Přijďte si užít pohodové chvíle na festivalu JamRock s O5&Radeček, zahrají jak známé hity, tak i novinky z jejich posledního kousku.

Další články z této kategorie: