Objeví se Criminal Colection na televizních obrazovkách?

Objeví se Criminal Colection na televizních obrazovkách?
Criminal Colection - to je tříčlenná pop punková kapela ze Vsetína, která se nebojí rozjet každý svůj koncert na maximum. Kluci natočili minulý rok svůj první videoklip a cover song pro japonskou nahrávací společnost a tomuto tématu se věnuje také následující rozhovor, který mi poskytl člen kapely - Olda Liška.

Již je to dva měsíce, co jste uveřejnili svůj videoklip k songu Destroy the Fakes. Klip má opravdu hodně shlédnutí na internetu a velký úspěch. Můžeme ho čekat také na televizních obrazovkách, nebo se soustřeďujete jen na tu internetovou zónu?

Ještě než klip vznikl, bavili jsme se o tom, že by nemuselo být špatné, kdyby ho dávali např. na Óčku TV. Nakonec to vypadá, možná díky velké propagaci na sociálních sítích a nezávislých hudebních serverech v ČR, že lidi si k tomu klipu našli cestu i tak. Což nás těší. S tím Óčkem se to teď řeší, takže se nechme překvapit, jak to dopadne.


Snad dobře, protože takovýhle žánr v televizích prostě chybí. Jak vlastně vznikal ten klip? Jak jste přišli na to, že klip bude mít takovou americkou fasádu?

Scénář a režii měl na starost frontman (Tomáš Hennel), budoucí absolvent filmové školy. Henny a jeho kámoši ze školy se toho ujali profesionálně. Americká fasáda není nic jiného než kopec nad údolím Vsetína, kde jsme se občas dřív jezdili o prázdninách bavit skákáním přes takové ty balíky sena :)). Příprava byla docela legrace. Ještě den před natáčením byla louka plná krav a býků. Než jsme ráno začali točit, každý vyfasoval lopatu a dělal se po nich pořádek. Byl dost silný vítr, který nám shodil jednu kulisu, ta se rozbila. To bylo docela nepříjemné, ale jinak to byla skvělá práce v typické podzimní atmosféře.

 

 V březnu vystupujete v Praze na jednom podiu se skupinou Mest, což je známá pop-punková skupina z Ameriky. Jaký vztah máte k téhle kapele?

Bereme je jako jednu z ikon pop punku 90.let. Jsme na ně hrozně zvědavý. Byla to pro nás skvělá zpráva, když jsme se dozvěděli, že máme možnost dělat support právě Mest.

 

Jakou kapelu ty osobně by sis vybral, kdyby Ti nabídli dělat support jakékoliv kapele:)?

(Smích) To je dobrá otázka. Kapel co mám rád je víc. Kdybych měl takovou možnost vybrat si s kým bych si chtěl zahrát na jednom koncertě, tak jednoznačně New Found Glory.

 

Jaké kapely vás vlastně ovlivnili/ovlivňují? Patří do nich vůbec nějaké české kapely?

Myslím, že kolem nás je mnoho muziky co nás ovlivňuje. Můžou to být desky, co ani neposloucháš často, ale do té hlavy se ti to chtě nechtě prostě dostane. Vyrůstali jsme na klasikách jako Blink 182, The Offspring, Green day, NOFX, atd. V Česku to dřív byli určitě Selfish, Zpraku , Iné Kafe, atd. Máme tu moc kapel, se kterýma pravidelně hráváme, to jsou většinou super lidi a jsme rádi, když je vidíme hrát a pak můžeme pokecat, tím líp když hrajeme podobnou muziku. Musím ale podotknout, že je tu taky dost kapel, které když hrají tak se zrovna nerozplývám (smích) a je jich víc, než těch dobrých.
Všichni tři se ale jednoznačně shodneme na kapele NEW FOUND GLORY. Myslím, že tahle parta nás ovlivňuje nejvíce.


Řekni nám ještě něco víc o songu americké kapely Much the Same, který jste zcoverovali společně s kapelou Punkhart pro nahrávací společnost Torch of Hope Records. Budou si ho moct čeští fanoušci vůbec také poslechnout? Jak vás tahle spolupráce vlastně napadla?

Much the Same je celkem velká, dnes již nehrající americká punk rocková kapela, která se rozhodla, že posmrtně vydá pod hlavičkou Torch of Hope Records desku, na které budou jejich songy coverovat kapely podobného stylu z celého světa. Stanley (baskytarista Punkhart), který nás často vozí na koncerty je zároveň promotér a spoustu zahraničních kapel dotáhl i do ČR. Domluvil, že společně s Punkhart nahrajeme tento song. Jmenuje se Stitches. Zpěv Henny a Pták, bicí Henny, kytary já a Gabo a basa Stanley. Deska výjde pokud vím v Americe a v Japonsku. Aby to nebylo lidem líto, na net to určitě po vydání desky dáme k poslechu. Ve stejné sestavě jsme měli tu čest nahrát kanadské kapele Mute vokály v jednom songu.

 

Pocházíte ze Vsetína. Máte tam a v blízkém okolí taky nejvěrnější základnu fanoušků?

Nejspíš ano. Na Vsetíně se snažíme moc často nehrát. Jednou max. dvakrát do roka, právě proto, že je to doma. Tím víc lidí se sejde a je to větší mejdan. Když nám bylo 16-17 let, hráli jsme tu každou chvíli...Teď jezdíme ,dá se říct, po celé republice. I když doma je doma, jsme rádi, že nemusíme trávit víkendy na Vsetíně. Jak tak nad tím přemýšlím, tak možná máme velkou základnu i v Ostravě.

 

Začíná rok 2012. Co si od něj slibujete? Jaké máte plány?

Určitě chceme jít do studia. Nevíme jestli EP nebo desku, ale možná by nebylo špatné nahrát méně písniček a víc si s tím pohrát, než nahrát celé album. Udělat další klip, hrát a hrát. Ještě mě napadá, že jsme se domlouvali, že uděláme živák ve studiu. A to v blízké době.

 

A můžeme očekávat i další akustická live videa, která jsou tak oblíbená?

Určitě ano!

 

Jak vidíš CC za takových 5 let? A čeho chceš nejvíc dosáhnout v muzice? Máš třeba nějaké vysněné místo, kde by sis chtěl zahrát?

Budu šťastný, když budeme hrát s chutí a bude to zajímat lidi. Tím pádem jsem zodpověděl i tu druhou otázku. Musí být fantastické si zahrát s nějakou větší kapelou jako support na tour po Evropě, nebo Americe. Sen je hrát, růst a bavit se.


Díky za rozhovor a přeji tobě a kapele jen to nejlepší a ať to hraje!

Díky moc, taky vám DWD přejeme jen to dobré.

 

 http://bandzone.cz/criminalcollection