Oceán se vrací!

Oceán se vrací!
Jedna z neoblíbenějších domácích skupin 80. a 90. let OCEÁN absolvovala minulý rok svůj velmi úspěšný comeback, v rámci kterého realizovala velké velmi dobře navštívené turné po ČR/SR, v rámci kterého mimo svých největších hitů představila i nový materiál z chystaného čtvrtého studiového alba. OCEÁN potrdili svůj kultovní status a zpěvačka Jitka Charvátová velmi důstojně navázala na zesnulého Petra Muka. Nový singl ´Odlesk tvůj´ se ihned umístnil na vrchních příčkách českých radio hitparád.

Legendární skupina Oceán obnovená po téměř dvou desetiletích podnikla v minulém roce (2011) velice úspěšný návrat na koncertní pódia v České a Slovenské republice a zahrála také v Londýně. Fanoušci přijíždějí na vystoupení oblečeni stejně jako kultovní Oceán v černém, aby si se skupinou zazpívali hity Ráchel, Lék světu, Noc je jako den, Prázdná ulice, Doteky v zemi, Naděje a mnoho dalších. Oblíbené písničky 80. a 90. let zahrané v nových aranžích a zpívané Jitkou Charvátovou doplňuje nový hudební materiál. Už v loňském roce představil Oceán na koncertech novinku „Odlesk tvůj“, který vznikl ve spolupráci s producentem Arminem Effenbengerem a který ihned po vydání bodoval dva měsíce v TOP 10 nejhranějších písní v českých rádiích. Letos v únoru se fanoušci mohou na vystoupeních skupiny dočkat další ochutnávky z chystaného studiového alba Oceánu.

Skupina Oceán na sebe poprvé upozornila na Rockfestu v roce 1985 a okamžitě se stala velmi populární v tehdejším Československu. První singl s hitem Ráchel vyšel až v roce 1988. V roce 1992 vytvořili Petr Muk a Petr Kučera projekt Shalom, který zpočátku existoval souběžně s Oceánem. Všechny zvěsti o rozpadu Oceánu byly dementovány. Nakonec však Oceán v roce 1993 ukončil činnost.
Do té doby vydala skupina tři alba nazvaná Dávná zem, Pyramida snů a 2 ½. V novém tisíciletí hudebníci z Oceánu delší dobu uvažovali o znovuobnovení skupiny. Návrat jedné z nejpopulárnějších tuzemských skupin 80. a 90. let oznámil bubeník Oceánu Jan Vozáry v říjnu 2008. Původní sestavu Petr Kučera (klávesy), Dušan Vozáry (klávesy, kytara), Jan Vozáry (bicí) doplnila vzhledem k tragickému úmrtí Petra Muka zpěvačka Jitka Charvátová.

Koncerty této legendy české pop music s jistotou letos odmění nejeden festival, a sami posuďte jak se Oceánisté chopili svého znovuzrození!