Patnáctý ročník Pod Parou opět uvítá Street Dogs

Patnáctý ročník Pod Parou opět uvítá Street Dogs

Popatnácté se kultovní punkový festival pod Parou přeci jen usnuteční a hlásí parádní headlinery. Letošní ročník poctí svou návštěvou i punková formace z Bostonu v Massachusetts STREET DOGS.

STREET DOGS a jejich skvělá energicky melodická show, podpořená osobitým projevem Mika s charakteristickou čapkou na hlavě, vás nenechá na pochybách, že se jedná o jednu z nejvýraznějších street punkrockových kapel současnosti.Tuhle partičku má na svědomí především Mike McColgan, bývalý sólový zpěvák Dropkick Murphys, který kapelu opustil v roce 1998. 

Po odchodu z Dropkick Murphys v roce 1998 se chtěl Mike věnovat kariéře hasiče, ale osud tomu chtěl jinak a v roce 2002 v Bostonu ve státu Massachusetts zakládá kapelu Street Dogs. Během 8 let stihli vydat  5 alb - "Savin Hill" (2003), "Back to the World" (2005), "Fading American Dream" (2006), "State of Grace" (2008) a aktuální "Street Dogs" (2010). Po boku kapel jako Flogging Molly, Rancid, The Adolescents či The Bouncing Souls procestovali snad celý svět a v roce 2008 se zůčastnili i Vans Warped Tour, kde hráli na hlavní stage. Hudba Street Dogs osciluje mezi irským pojetím punku a punk / rockem se silným vlivem výše zmíněných kapel. V textech je cítit sociální kritika, vyzdvihování rodiny a v neposlední řadě Mikeovy vzpomíky na válku v Zálivu. Předposlední deska "State of Grace" se dočkala velmi kladného ohlasu v magazínech po celém světě, od Rolling Stone po Penthouse!