Pharrell Williams, Chad Hugo, Shay Haley a jejich výbušná směs hip hopu, funky, rocku, R&B a elektroniky na Colours of Ostrava 2018!

Pharrell Williams, Chad Hugo, Shay Haley a jejich výbušná směs hip hopu, funky, rocku, R&B a elektroniky na Colours of Ostrava 2018!

Dvacet nových jmen: N.E.R.D v čele s Pharrellem Williamsem, Kygo, Nathaniel Rateliff, Algiers, Jacob Banks, Alice Merton, africká hudba, premiéra Ameriky Kafka Bandu a mnoho dalších...

N.E.R.D založil Williams se spolužákem Chadem v roce 1999, kdy se k nim přidal Shay Haley. A zatímco pod hlavičkou produkčního dua The Neptunes skládali jeden hit za druhým, s N.E.R.D tíhli k daleko složitější, alternativnější hudbě. Spolupracovali například s Kanye Westem, Linkin Park nebo Gorillaz. Do roku 2010 vydali čtyři alba.


Aktivizaci N.E.R.D po sedmileté hybernaci vyvolala americká politická realita, stoupající rasové násilí a potřeba se k tomu vyjádřit. Aktuální album No One Ever Really Dies je považováno za nejlepší dílo N.E.R.D nejen pro naprosto nekompromisní zvukové a textové vyznění, překvapilo také hosty. “Tohle není hudba, tohle je hnutí,” konstatoval Pharrell Williams, který se kromě hudby věnuje také módě, designu, multimédiálnímu projektuI Am OTHER a značce Billionaire Boys Club. Produkoval nespočet úspěšných nahrávek, prodal přes milión alb, získal jedenáct Grammy (a desítky nominací) a několikrát byl nominován i na filmového Oscara. Napsal globální hity pro sebe i Daft Punk, Jay-Z, Britney Spears, Justina Timberlaka, Snoop Dogga a další. Od roku 2014 mu také patří hvězda na hollywoodském Chodníku slávy.

Kygo je norský producent, DJ, skladatel a hudební zázrak, ze kterého se za rekordně krátkou dobu stala mezinárodní senzace...

V roce 2015 získal od Spotify ocenění Breakout Artist. Díky skladbám Firestone (feat. Conrad Sewell) a Stole The Show (feat. Parson James), které v šestnácti zemích dosáhly na zlaté nebo platinové ocenění, se stal nejrychlejším umělcem, který kdy na Spotify dosáhl na jednu miliardu přehrání.
Jeho první album Cloud Nine se hned v prvním týdnu dostalo na první místo v hitparádě iTunes Dance Albums a v hitparádě Nielsen Soundscan’s Electronic Albums. Album si získalo nespočet pozitivních recenzí od kritiků, například časopis Rolling Stone je nazval "úžasným". Kygo debutoval v americké televizi v pořadu The Late Late Show with James Corden, kde zahrál akustickou verzi skladby Stole The Show (feat. Parson James). Vystoupil také v dalších pořadech jako Good Morning America, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon nebo The Ellen DeGeneres Show.
Kygo se také loni dostal na obálku časopisu Billboard jako završení svého obrovského úspěchu. Jeho singl It Ain’t Me se Selenou Gomez se dostal do top 10 hitparády Billboard Hot 100 a získal zatím 608 miliónů streamů na Spotify. USA Today píseň vyhlásilo jako nejvážnějšího zájemce o oficiální hymnu toho léta s tím, že tropické rytmy s příchutí house "přímo dýchají létem". Singl First Time s Ellie Goulding se dostal na první místo iTunes ve čtrnácti zemích a debutoval na 9. místě hitparády Billboard Hot Dance/Electronic Songs. Videoklip k tomuto singlu vidělo přes 55 miliónů lidí.
22. září Kygo vydal EP nazvané Stargazing, které obsahovalo nové skladby Stargazing, This Town a spolupráci s U2 You’re The Best Thing About Me. Jeho nejnovější album Kids in Love se opět dostalo hned po vydání na první místo hitparády Billboard’s Top Dance/Electronic Albums. Všech osm skladeb se dostalo do singlové hitparády, čímž se celkový počet jeho skladeb v hitparádách zastavil na čísle 25.