HHK2014 – Seznam pokračuje!

HHK2014 – Seznam pokračuje!

Seznam na HHK už je sice dlouhej, ale to neznemená, že se nedá ještě rozšířit. Jdeme dál!

Bek, lajk ví never left. Pamatujete na ročník 2010? My ano. Vystupoval tam jeden týpek z Bostnu, co ví, jak se dělá rap. Rapuje totiž od roku 1987, takže když mu řeknete, že dělá old school, bude to brát dost jako kompliment. V jeho domovině kolem něj vznikl dokonce takovej menší kult. Dělal totiž rap snad úplně s každym, koho cení od Augusty po Richmond. EdO G se po čtyřech letech a dvou deskách vrací nakopat prdele všem, kteří mysleli, že je dead. V současnosti dokonce na Kickstarteru sbírá prachy na vydání novýho alba s příznačným názvem „After All These Years“. Takže vlastně proč ne, že?

Ten další je o dva měsíce starší, než EdO G. V životopise má ale o čtyři vydaný kusy víc. Navíc teda pochází z úplně jiný části států. To je fuk. Všichni se na něm bombili, když dělal sám, pak se na něm všichni bombili, když hrál s Planet Asiou na Kempu před osmi lety. Pak se na něm pro změnu všichni bombili, když bydlel v Praze a nahrával pecky s Wichem a Nironicem. Rasco je dneska pojem, kterej se těžko dostává z hlavy. Stačí dát „The Anthem“ od Cali Agents a už kejveš krkem. Rap od starejch jako za starejch.

Z americkýho kontinentu se na Kemp přijede ještě podívat „trasher“ El Gant z New Yorku, kterej vypadá trochu jako Rugged Man a rapuje trochu jako Slaine. A taky brazilská kapela RAPadura z drsným rapem mezi kaktusy a nízkými porosty.

Z Česka a Slovenska tu máme hovadinky. PIO Squad exkluzivně na Hip Hop Kempu. Kde jste je naposledy viděli? Někde ano, ale není to úplně tak nedávno, co? PIO ale mají rádi Kemp a Kemp má rád PIO. A proto to hovno funguje. No a kdyby nebylo jednoho slovenského rappera na festivalu, stálo by to prostě za hovno. Bavič všech stagí i backstagí, the one and only Zverina – mimochodem s relativně čerstvou deskou „Umelecké delo“.

Každý rok se snažíme taky na festival dostat reprezentanty ze zemí, jejichž rap není v Česku příliš známej. Itálie je jednou z těch zemí. A máme rovnou tři interprety: E-Green & DJ 2P, DSA Commando a Soul Boy. K tomu přidáváme DJ Phat Phillie z chorvatskýho Záhřebu. Nechceme zapomenout ani na Laidback Show z Polska.

Ještě nechoďte spát, příště pokračujeme ve vyskladňování. Šit rýl.

 

Sosej novinky na nové FACEBOOK stránce DWD.cz

Další články z této kategorie: