Prague city festival: Dva dny plné hudby!

Prague city festival: Dva dny plné hudby!
Po loňském úvodním ročníku, na který dorazilo na 10.000 návštěvníků, se Prague City Festival letos stává standardním vícedenním festivalem. Ve dnech 29.-30.června dorazí na pražské Výstaviště opět reprezentativní výběr zahraničních hvězd. Vedle již dříve oznámených Blink-182 bude druhým headlinerem festivalu new wave legenda New Order. Brazilský DJ Amon Tobin uvede na festivalu v české premiéře svoji monstrózní audio-vizuální show Isam a po necelém roce od vyprodaného koncertu v Incheba Areně se do Prahy vrátí kanadští hitmakeři Simple Plan.

Program dále posílí velšská rocková skupina Lostprophets, američtí The-All American Rejects, naděje post grunge rocku Black Stone Cherry nebo punk-rockoví perkusionisté z Los Angeles Street Drum Corps. Dále se návštěvníci mohou těšit na latinskou pohodu Seňora Coconuta nebo balkánský kotel v podání Shantel & Bucovina Club a Dubioza Kolektiv. Pro velký úspěch si zopakují vystoupení na Prague City Festivalu britší Hadouken, kteří tentokrát vystoupí na hlavní scéně.

„Potěšilo nás, kolik příznivců si vloni festival získal a proto jsme se v rámci možností při výběru kapel pro letošní ročník inspirovali jejich tipy.“ prozrazuje pořadatel festivalu Borek Jiřík.

Z české scény se návštěvníci mohou těšit na electro-popové duo Cartonnage, stálici českého pop-rocku Clou nebo stále úspěšnější skupinu The Pooh.

„Seznam účinkujících ještě není finální, minimálně jedna kapela ještě přibude“ dodává Jiřík.

Prague City Festival se navíc letos nerozroste jen v délce trvání, ale také v počtu pódií. Vedle hlavní scény, která bude opět umístěna na Bruselskou cestu a druhé scény, která se přestěhuje do Incheba Areny, přibude ještě velká chill out zóna v Průmyslovém paláci.

„Pohodlí mimopražských návštěvníků jsme se rozhodli zvýšit zřízením stanového městečka a pro zábavu všech jsme se domluvili s pražským Výstavištěm na zpřístupnění horské dráhy a ruského kola exkluzivně pro návštěvníky festivalu. Další doprovodný program bude oznamován průběžně. Navážeme také na vloni úspěšně započatou spolupráci s Českými drahami, ze které pro mimopražské publikum vyplývá možnost zakoupení jízdenek na vlak se slevou. Veškeré bližší informace zveřejníme záhy" dodává Jiřík.