PRAGUE CITY FESTIVAL SE NEUSKUTEČNÍ

PRAGUE CITY FESTIVAL SE NEUSKUTEČNÍ
Po loňském úvodním ročníku, na který dorazilo na 10.000 návštěvníků, se Prague City Festival letos měl stát standardním vícedenním festivalem. Ve dnech 29.-30.června měl dorazit na pražské výstaviště reprezentativní výběr zahraničních hvězd. Vedle již dříve oznámených Blink-182 se zde měla objevit také new wave legenda New Order, vrátit do Prahy se také měli kanadští Simple Plan. Brazilský DJ Amon Tobin měl na festivalu uvést premiéru své monstrózní audio-vizuální show Isam. To vše a mnoho více se letos bohužel neuskuteční.

V Praze dne 15.6.2012: S hlubokou lítostí jsme nuceni oznámit, že druhý ročník Prague City Festivalu, který se měl konat 29.-30.6. na pražském Výstavišti, se neuskuteční. Nenadálý a šokující výpadek zásadního množství důvodně očekávaných finančních prostředků nám znemožnil festival realizovat v plném rozsahu. I přes nadlidskou snahu jsme uspokojující řešení, které by festival v jeho původně plánované podobě zachránilo, nenašli.

Redukovat program na jeden den, slevovat z technického zajištění festivalu či ubírat z čehokoliv, co bylo návštěvníkům slíbeno a za co si zaplatili, jsme vyhodnotili jako nepřípustné. Proto jsme se dnes rozhodli, i za cenu těžkých ztrát, celý festival odvolat.

Všem fanouškům a umělcům se omlouváme a plně sdílíme jejich rozčarování z dané situace.

Vstupné ze sítí Tickets.de a Eventim bude návštěvníkům vráceno v místě, kde si vstupenku zakoupili. Podrobnosti vrácení vstupného v síti Ticketportal budou známy v průběhu následujících sedmi pracovních dnů.

 

Ředitel festivalu Borek Jiřík