Prague "už ne SKA" Conspiracy!

Prague "už ne SKA" Conspiracy!
Prague Conspiracy vypustili informace o nové desce která se chystá co nevidět! Rozhodli jsme se nasadit agenta/agentku, aby vyšlehovala nějaké zákulisní informace. Podívejme se společně, co se z rohovoru s PSC vyklubalo?!

Ahoj kapelo… právě jste se pustili do natáčení nové desky, s novou zpěvačkou, novým hudebním zaměřením a taky novým elánem. Kolem Vašeho „přeběhnutí“ hudebním žánrem proběhlo a stále probíhá hodně spekulací a vroucích vášní. Chtěli bychom naše čtenáře uvést na tu správnou „vaši“ vlnu, proto jsme si pro Vás připravili pár otázek.

Jak dlouho takhle skupina funguje?
Prague Ska Conspiracy vznikla asi před sedmi lety, ale původně se jednalo u úplně jiné seskupení s úplně jinými plány. Mělo se jednat o ska-jazzovou formaci bez zpěvu. Ale nakonec se vše zvrtlo a změnilo především díky příchodu zpěvačky Mariany.
Jako Prague Conspiracy pak fungujeme dva roky a v aktuální sestavě jsme teprve od října 2011.

 


Kdy přesně s Vámi Aneta začala a jaký byl důvod odchodu charizmatické Mariany?
Aneta je s námi osm měsíců a její nástup do teamu byl velmi rychlý, jelikož nám Mariana oznámila, že čeká druhé dítě a že chce se zpíváním skončit. Zavolali jsme Anetě a do 14 dnů se přestěhovala do Prahy. Mariana byla šťastná, že může skončit takhle rychle a Aneta byla ráda, že je Mariana šťastná. Bylo tedy šťastný konec i začátek. Zkrátka to dopadlo, jak nejlíp mohlo.

Vyházeli jste kompletní dechovou sekci. Bylo to na popud kapelních rozporů, nebo jste změnili svůj náhled na tvorbu?
Změnili jsme náhled na tvorbu. Chtěli jsme hrát trošku rockověji a punkověji a kluky už to holt nebavilo. Po jejich odchodu, jsme trošku experimentovali s různými styly, ale až s příchodem Anety a Krleeshe (druhá kytara), jsme si našli svůj zvuk. Vycházíme v podstatě z rocku, máme pár svých oblíbenců (ACDC, Bellrays, Airbourne, Rancid, Backyard Babies, Mötorhead) a tyhle vlivy se podepisujou na našem zvuku. Nicméně díky ženskému zpěvu vše dostává uhlazenější formu. Obecně můžu říct, že všichni máme za sebou fungování v několika kapelách a konečně jsme asi našli to, co jsme vždycky hledali. Extrémě nás to baví. 

 

Zaznamenali jste nějaké změny na koncertech, potom co jste přijali novou zpěvačku? Chodí třeba méně nebo naopak více lidí?
Lidí chodí méně, ale ti kteří přijdou, tak jsou většinou mile překvapeni. Chápu, že pro bývalé fans je to prostě jiná kapela a tudíž je to nezajímá. Ale díky změně stylu a novým tvářím nabíráme nový fanoušky, takže se to lepší.


Plánujete návrat Mariany? Nebo aspoň její částečné hostování?
Ne. Ani ona to neplánuje. Navíc Aneta je rockovější jak v hlase, tak v projevu, tudíž k nám sedí jak prdel na hrnec. Mariana měla soulovější hlas i projev, takže se hodila spíš k naší starší tvorbě.


Patří Anet mezi Vaše dlouholeté kamarády, nebo jste na ni narazili náhodou?
S Anetou se známe už několik let. Takže jsme šli na jistotu, když se s námi Mariana rozloučila.

Spolupracuje se Vám dobře?
Ano. Zapadla k nám hned, protože je ze stejnejch vajec.


Je před námi festivalová sezona. Od jakého festivalu máte největší očekávání a kam se nejvíc těšíte?
My jsme Mighty Soundí kapela, takže to je jasný. Jsme tam prostě doma, pracujeme tam, kalíme a nespíme. Ale jinak si užíváme naprosto každej koncert a festival bez rozdílu, takže se nedá říct, že bychom měli nějaký svoje favority.

 
(natáčení videoklipu Silence - podzim 2011)


Chtěli byste něco vzkázat svým fanouškům? Co nám prozradíte před vydáním nové desky?
Chtěli bychom vzkázat všem, ať hlavně choděj na koncerty, protože to je to jediný, proč většina kapel dělá hudbu.  Vše okolo včetně vydávání desek je občas spíš nutný zlo. I na naší desku se snažíme dostat energii jako na koncertě. Proto jsme natáčeli základy na živo. A další dohrávky budou pod přísnou energetickou kontrolou. Tak snad to vyjde.


Díky za rozhovor