Pražská parta bez pražských kluků…LOLA BĚŽÍ

Pražská parta bez pražských kluků…LOLA BĚŽÍ

Čtyřčlenná partička z Prahy už rok a půl brázdí česká podia a není divu. Podle našeho hodnocení se stali největším překvapením festivalu Votvírák 2014 v Milovicích. I přestože první hrací časy bývají nabízeny převážně neznámým kapelám či amatérům, od aktérů Lola běží jsme se dočkali opravdu precizní a kvalitní show, za kterou se kluci rozhodně stydět nemusí! A „palec hore“ jsme nedávali jen my, rozhodli jsme se kluky trochu přiblížit i Vám.

1/Nebudeme se zdržovat historií kapely, protože patříte stále mezi novinky na naší pop-rockové scéně. I přes krátkou existenci už jste zaznamenali opravdu zajímavé úspěchy. Přibližte nám, jak to bylo s tím Žebříkem?
Máme tuhle anketu rádi a tak i přes krátkou dobu existence kapely jsme zkusili založit event na FB, trochu se na něj snažili upozorňovat a čekali jsme, co se stane. Fanoušci nás svými hlasy dostali nejprve do nominací na objev roku a poté na finální 3. místo této kategorie. Kromě sošek se tam rozdávali i láhve havany, takže se tam pak strhnul divokej mezikapelní rock´n´roll.

2/Mnohé kapely dřou roky, aby se dostaly na přední české festivaly, a též se nějaký čas hudebně i morálně vyvíjí. Něco mi ale říká, že všichni členové Loly už nějakými kapelami projít museli. Je to tak?
Tak my samozřejmě na společné věci dřeme dál a není jednoduché se dostat alespoň na část festivalů zvučnějších jmen. Ve všem nám pomáhá několik skvělých lidí kolem nás. Každý už prošel různými kapelami jako the Carve, Popcorn drama, Pumpa, Bek Ofis…

3/Máte za sebou už i natočení 4 videoklipů. Pokud nenatočíte novou desku, nebudete brzy mít k čemu natáčet :D. Chystáte se na nový studiový počin?
Na podzim jsme vydali maxi EP s osmi songama, abychom náš materiál dostali k lidem. Hned na to se ale objevila možnost natočit plnohodnotnou debutovou desku, kterou již máme nasnímanou a nyní dotahujeme mix a mastering a grafiku. Společně s dalším klipem se vše časově cílí na konec září.

4/Na Vašem koncertním tour je znát kvalitní management. Turné s UDG či Imodium, to není jen tak. Kolik „mimokapelních“ členů ještě Lola má?
Na začátku se nám povedlo umístit v několika soutěžích kapel a potkali jsme super lidi. Skvělá práce na bookingu jde za Tomášem „Jugim“ Staňkem z UDG, za Milanem Štefánikem na Slovensku a dále spolupracujeme s Martinou Jablanovskou. Snažíme se nyní vytvořit kompaktní tým i s dalšími nadšenci z hudební branže, nebo třeba i studentských organizací.

5/Mnoho fanoušků má někdy problém přelouskat úplně novou muziku a užít si ji už na první poslech. U Vás tomu je ale jinak. Písničky jsou intuitivní, ale zároveň originální. Kde jste se k tomuto směru inspirovali?
Náš hlavní motor je kytarista Aleš Petržela a celkově písničky dotváříme pod vlivem našich oblíbených kapel. Z Čech je to třeba Lucie, Wanastovky, Chinasky, Tata Bojs, ze zahraničních bychom jmenovali třeba The Foals, the 1975, 30STM, Biffy Clyro, the Phoenix... Snažíme se jít rovnou na věc, bez nějaké vyumělkovanosti.

6/Samozřejmě nabízí se otázka, do jaké míry Vás inspiroval film „Lola běží o život“…? Má něco společného s Vaším vznikem?
Jasně, hlavně tu energii…a máme rádi červenovlásky…ten film je kult!

7/Shrnuto a sečteno, od Loly budeme čekat ještě velké věci. Je něco, co byste rádi, aby si Vaši fanoušci zapamatovali napořád?
Choďte na živou muziku a objevujte i nové jména. Těšíme se live!