Příští týden startuje Rock for People, předprodej lístků končí již tuto středu!

Příští týden startuje Rock for People, předprodej lístků končí již tuto středu!

Praha / Hradec Králové, 25. května – Pouhých deset dnů zbývá do okamžiku, kdy se otevřou brány Festivalparku v Hradci Králové a odstartuje 21. ročník Rock for People. Ten letos proběhne od 4. do 6. června. Zakoupit vstupenky v předprodeji je však možné jen do středy 27. května a poté bude možné koupit vstupenky pouze na místě.  Díky enormnímu zájmu o lístky na pátek 5. června, kdy hrají mimo jiné Faith No More, Limp Bizkit či Three Days Grace, byla k rezervaci uvolněna limitovaná edice 1000 kusů jednodenních vstupenek. Ty je možné závazně rezervovat prostřednictvím webových stránek festivalu a mailové žádosti.

Rock for People slibuje tři dny plné hudby nejrůznějších žánrů od kytarovek, přes rock ve všech jeho podobách, až po drum’n’bass či dubstep. Headlineři jako Faith No More, Bastille, Limp Bizkit, frontman The Strokes Julian Casablancas či Three Days Grace jsou zárukou, že bude co poslouchat. Na své si přijdou i fanoušci tvrdších hudebních žánrů. Do Hradce míří například Asking Alexandria s novým zpěvákem, Hollywood Undead, We Are Harlot či Deathstars. Taneční party rozproudí domácí i zahraniční DJ’s v čele s Flux Pavilionem a DC Breaks. Bohatý doprovodný program zajistí, že ani dál od hudebních stageí se nikdo nudit nebude.

Kromě tří dnů plných hudby letos na návštěvníky čeká i vylepšený Festivalpark. Areál doznal několika zásadních změn, a to nejen po vizuální stránce, ale i co se rozmístění hlavních stageí týká. Novinkou je Morning & Night Park u hlavního vstupu, který nabídne celonoční zábavu a pro návštěvníky bude fungovat každý den až do 6 hodin do rána.

Rock for People se v Hradci Králové poprvé letos uskuteční již mezi 4. a 6. červnem a během tří dnů nabídne na 100 zahraničních i domácích interpretů a bohatý nehudební program. Vstupenky lze až do 27. května  zakoupit přes GoOut na webu RfP  www.hradec.rockforpeople.cz/vstupenky/. Na místě bude cena festivalové vstupenky 1900 Kč. Videopozvánka na  RfP 2015 https://www.youtube.com/watch?v=LuZDfDvasoA

Jedny z největších změn ve Festivalparku se týkají hlavních pódií. Změnilo se umístění Rock for People stage a také podoba druhé hlavní Staropramen stage, jež letos nebude ukryta v obřím šapitó. Klíčový program se bude odehrávat na Rock for People stage na ranveji, na venkovní Staropramen stage, dále kryté ZOOT stage a velkém stanu pro 1500 lidí Muzikus / Evropa 2 stage. K tomu bude program na dalších menších scénách, jako jsou Urban Wave Zone, Red Bull Tour Bus (program soustředěný na 4. června), Staropramen DJs point/ShowTime party, Symbio+ Pedal stage, Lenovo Silent Party a další. V Petrof zóně usednou k legendárním klavírům královéhradecké společnosti nejen profesionálové, ale hru na tyto unikátní klavíry si bude možné v průběhu festivalu i vyzkoušet.

Ve zbrusu novém Morning & Night Parku si budou návštěvníci moci třeba i zalyžovat. Bude zde v provozu festivalový unikát - vybavený a profesionály sepisovaný Après-ski bar i s půjčovnou lyží a sjezdovkou! Na opačném konci Festivalparku najdou zájemci Skate rampu a shop, opodál pool beach a další sportovní aktivity.

Velkou proměnou prošly i stánky s jídlem, nově budou koncentrovány v gastrozónách, uprostřed kterých bude vždy k dispozici pohodlné posezení nebo poležení, vždy s nějakou perličkou (například DJs, pianem apod.). Pozadu nezůstanou ani bary. Vedle nápaditých partnerských bárků s doprovodným programem (například Jack Daniels Truck, Red Bull bary atd.) areál nabídne minimálně tři stylové „nálevny“, každou v jiném designu a s jinou náplní. Stodola, Fabrika a Chicago – co název, to předurčující hudební kulisa! A každou noc tematické party.

Jednou z oblastí, na kterou pořadatelé každoročně soustředí svou pozornost, je ubytování. Pro návštěvníky bude vedle běžného kempu, připraven i nadstandardní VIP Camp a Camp Plus, jehož součástí jsou jak sprchy s dostatkem teplé vody, tak keramické toalety. Pro ty, kteří se nechtějí tahat s vlastním stanem a spacáky, bude k dispozici festivalový Tent Hotel s padesátkou kompletně vybavených stanů. A kdo se nechce tahat vůbec s ničím, nakoupí oblečení, drogistické zboží i potraviny v rámci areálu.

Nedílnou součástí festivalů je v dnešní době i móda a nejinak je tomu i na Rock for People. Stánek s festivalovým merchandisingem je již tradičně oblíbeným cílem většiny návštěvníků a festivalové holínky s grafikou Rock for People se za poslední roky staly takřka legendou. Letos však klasické stánky s oblečením doplní i módní přehlídky ZOOT, které dámám a samozřejmě i pánům nabídnou nejednu zajímavou inspiraci pro dokonalý letní outfit. Pro ty, kteří chtějí jít ještě dále, tu bude možnost pořídit stylové tetování henou nebo navštívit některé z kosmetických prezentací.

LIKE IT! JOIN US!