První vlaštovka - Poletíme? na Jamrocku 2013

První vlaštovka - Poletíme? na Jamrocku 2013

Jamrock podává ruku jen mimořádným hudebním chuťovkám a vlastní laťku si staví každým rokem výš a výš. A proto na moravská žamberká pole vypouští jen ty, kteří to ustojí. A jelikož slaví festival už páté narozeniny, pozval si na pomoc svého vrstevníka, taktéž půlkulatinové Poletíme?. Jak si poradí s rozmlsaným publikem?

Česká folk-rocková sebranka Poletíme? vznikla pod taktovkou chlapíka pro všechno, Rudolfa Brančovského. Tento muž mnoha povolání má prsty v banju, mozek v textech a pusu na mikrofonu. Kapela slaví páté narozeniny po celém Tuzemsku. ,,V našem domovském klubu Metro v Brně jsme měli naší první Happy Birthday Show. Ta druhá proběhne v Praze 17.1. v Malostranské Besedě. Koncert v narvaném klubu ošťávovala tombola, která měla asi padesát položek. K našim narozeninám přispěly kapely a osobnosti svými dárky. Podepsané a s věnováním opatřené cd například od Tatabojs, Michala Horáčka a Petra Hapky, Čokovoko, Divadla Sklep a samozřejmě přispěli kluci ze skupiny Traband, Jablkoň a také Václav Koubek. Rozdávaly se poukazy do oblíbených brněnských podniků, sudy piv a dokonce i hudební nástroje! Tancovalo se, zpívalo a pilo! Bylo velice, VELICE veselo." Kapela ukázala, že bouchat šampáňa jim jde. A že je to veselá kopa, o tom nemůže být spor.
Často s námi hrává saxofonista Pavel Križovenský z Veselé Zubaté. Dobře nám tam na ten saxofon prdí a je to hlavně hodně veselá existence. Nejvíce se to projevuje při našich cestách v dodávce. Tam náš Pavlík z Prahy mívá i několikahodinová sóla! Tedy ne na saxofon, ale na tu svoji existenci.“

A proč právě Poletíme? si jamoví fanoušci nesmí nechat ujít? Kapela pomalu připravuje novou desku a znovu si pohraje a zašmodrchá kartičky s žánry. Údajně by měly country vystřídat ,,klavírní srdceryvné plochy a něco, čemu by se dalo říkat Turbo šanson. deska bude něžná, poetická, duchovní a přesto vulgární…“ A nebo shrnuto slovy Rudolfa Brančovského:,, Jako první písničku jsme se naučili Má milá, má milá ty jsi zase opilá. Je primitivní, skočná, veselá i smutná... Prostě ze života mnohých. Jamrockové fanoušky ohromíme především tím, jak něco tak blbýho může bejt tak dobrý!

Další články z této kategorie: