Retro Jokers "Náš sen je hrát na velkých podiích"

Retro Jokers "Náš sen je hrát na velkých podiích"
Po jejich prvním živém vystoupení si zaslouží nálepku:"WE WILL ROCK THE WORLD"..I když podle jejich stylu se slovo rock moc nehodí, rozhodně byste si měli o téhle kapele zjistit víc. A co bychom to byli za hudební portál, kdybychom vám nepřinesli exkluzivní rozhovor s basákem a zpěvákem o jejich snech a plánech.

Jak jste vlastně vznikli? Jaké byli vaše začátky?
Adam (basa): Jako kapela jsme vznikli v lete roku 2010 a to složením dvou dost odlišných kapel. Já (basa), Adam (kytara, vox) a Kuba (bicí) jsme hráli v kapele Strange Generation což byla čistě Punk-rocková kapela s českými texty a i 4 akordovými písničkami. Johny (Kytara, doprovod. vox) a Lazy (klávesy) hráli v kapele Ground, která holdovala spíše klasickému rocku 90.let. Obě kapely procházely tvůrčí krizí a tak jsme se rozhodli zkusit něco nového a to ve formě absolutní změny stylu hudby. Zafungovalo to už na prvních zkouškách kapely a pomalu jsme půl roku trénovali zavření ve zkušebně, abychom hned na prvním koncertě mohli fanouškům ukázat všechny písničky ve skoro dokonalém provedení.

Kde většinou hledáte inspiraci? Jaké kapely jsou pro vás vzorem?
Adam (basa): A s naší inspirací je to poměrně složité, ale ve velké většině překvapivě láska nebo jiné každodenní problémy. Jelikož jsme složení ze dvou odlišných kapel máme každý poměrně odlišný play list v mp3 a taky jiné vzory. Všechno se to, ale motá kolem anglické scény jako Kasabian, Arctic monkeys nebo pro změnu americké scény např. Cage the Elephant.

A kdo skládá texty??
Adam (kytara, zpěv): Já. Až na don’t try a overpass.

Která je tvá oblíbená píseň z vašeho repertoáru?? Která se ti nejlépe hraje, zpívá?? Nebo ke které máš největší vztah?
Adam (kytara, zpěv): Vztah určitě ke Queen.  of Contradiction.. Intro, protože ho s námi zpívají většinou fanoušci. Potom všechny novější věci jako Wickedman , Shake play spin and win, This is a robbery.

Jak fungujete jako kolektiv?? Vídáte se mimo koncerty?
Adam (basa): No, do teď jsme se sházeli hodně i mimo zkoušení a koncertování. Je potřeba někdy zajít na to pivo nebo nějaký ten koncert a užít si to jako divák. Kamarádi určitě jsme, jinak by ani chemie v kapele nemohla fungovat. Jediná chvíle kdy se hádáme je skládání nových věcí, protože máme většinou každý jinou představu, jak by se měla písnička zaranžovat nebo o něco nového obohatit.

Proč by lidé měli poslouchat vaši hudbu?

Adam (kytara, zpěv): Lidé by hlavně měli poslouchat hudbu, která se jim líbí a né ty s**čky na Óčku.


"Cause this is sport and we are professionals"

 

Co plánujete do budoucna a kam se chcete vyvíjet? Jaký je váš největší sen?
Adam (basa): Chtěli bychom co nejvíc koncertovat v Čechách a hlavně tam kde nas publikum nezná. Je to úžasný pocit, když vám tleskají lidé, kteří vás slyší úplně poprvé. Tím nechci samozřejmě shazovat naši fanouškovskou základnu u nás v Ostravě.

Po natočení alba, které plánujeme během tohoto roku, bychom chtěli tour po celé České Republice a samozřejmě bychom se nebránili ani zahraničí:) Náš sen je hrát na velkých podiích pro ohromnou masu lidí a vědět, že naši hudbu milujou.

Jak důležití jsou pro vás fanoušci?
Adam (kytara, zpěv): Je to odměna za tvrdou práci ve zkušebně a 70 % atmosféry našich vystoupení a pak samozřejmě fanynky že ano :D

Co bys jim chtěl vzkázat a kde mohou sehnat vaše nové CD The Elevator?

Adam (kytara, zpěv): Asi že si jich vážíme a jsme rádi za podporu. A CD na mailu nebo na FB stačí, poslat adresu nebo lépe na některém z koncertů.

A nakonec jedna typická otázka, jak se vám líbil DWD fest?
Adam (basa): Na koncert jsme se všichni těšili a potěšilo nás, že máme z Moravské Třebové nové fanoušky na bandzonu i našich FB stránkách. To co nás na koncertovaní baví je setkávat se s novými lidmi a to se nám vyplnilo parádně. Bohužel je škoda pozdních hodin, kdy jsme hráli, ale určitě bychom přijeli znova:)

 

Za rozhovor děkuji Adamovi (kytara, zpěv) a Adamovi (basa).