RFP: Balíček českých kapel míří do Hradce Králové

RFP: Balíček českých kapel míří do Hradce Králové

Nejoblíbenější hudební festival v České republice – Rock for People – konečně uvedl žádku českých kapel, s nimiž se na letošním ročníku zaručeně setkáte. A proč začínat někde v hloubce, když můžou nabídnout rovnou to nejlepší!

David Koller
Frontman a zpěvák kapely Lucie, která vrchol svého loňského turné situovala právě do Hradce, se letos vrátí se svým sólovým projektem.  V sobotu 6.6. představí své čtvrté studiové album s názvem ČeskosLOVEnsko, které vyšlo na konci března.
Pohled hudební minulosti Davida Kollera dává znát, že se můžeme těšit nejen na skvělou show, ale nezapomenutelný hudební zážitek z dílny pravého muzikanta.

Vypsaná fiXa
Harcovníci českých hudebních open airů zkrátka na RfP nesmí chybět. Pardubická sebranka kombinuje rock s punkem, vzletné, až básnické texty, s ryze odlehčenými tématy. FiXí vystoupení je na programu patečního festivalového dne, tedy 5.6.

Pipes and Pints
Celtic punk jak noha. Energie, dudy a show, která nestrhne jen málokoho. To jsou pražští Pipes and Pints, kapela, která vyrostla do gigantických rozměrů během lusknutí prstu. Na RfP se tahle vichřice strhne hned ve čtvrtek 4.6.

Sto zvířat
Když je vám 25, jste v plné síle. Sto zvířat své jubileum slaví letos a za čtvrtstoletí svého působení si mohou rozhodně říct, že je málokdo, kdo by jejich ska rytmy neznal. Stoupenci i případní Neználkové – sraz pod pódiem v sobotu 6.6.

TiNG
Čerství držitelé žánrového Anděla v kategorii ska a reggae, tedy osmihlavý ansámbl míchající dancehall, raggae, ska drum'n'bass i swing neboli praggamuffin. Pulsující hudební mozaika k vidění a hlavně slyšení bude k dispozici na hradeckém letišti 6.6.