Říjnový Shadowbox@Roxy slibuje mainstreamovou nálož s Fourward

Říjnový Shadowbox@Roxy slibuje mainstreamovou nálož s Fourward
Projekt Fourward bývá označován za nejnovější přírůstek na švýcarském drum"n"bassovém nebi. A jak lépe to posoudit než 5. října na shadowboxím mejdanu v Roxy? Parket navíc roztančí i šviháci z Deadly Viperz a rezidentní dvojka 2K & Sweg.

Čtveřice producentů z Fourward společně začala produkovat v roce 2007, každý z nich však měl již roky předchozích zkušeností. Dva z nich například hrávali v kapele na kytaru. A všechny spojovalo dlouholeté přátelství i láska k drum"n"bassu.

Jejich hudební inspirace je pestrá. Hoši si cení punk, metal, hip-hop i house. V rámci drum"n"bassu pak nesnáší škatulky a sami nechtějí spadat pod konkrétní nálepky. Jejich zvuk tak osciluje od neurofunku přes jump up až po melodičtější i deep věci. 

Možná i díky tomu netrvalo dlouho a svět si jejich hudby začal všímat. V roce 2008 tak došlo na první digitální release. O rok později následovaly skladby například na značce Disturbed či spolupráce s Body & Soul pro Ed Rushův Virus.

Jejich producentská kariéra zatím vyvrcholila albem nazvaným Episodes, které vyšlo loni na Citrus Recordings. A v současné době mají exkluzivní smlouvy s labely AudioPorn a Mainframe Recordings.

Projekt Fourward na hlavní stagi doplní klasická shadowboxí sestava Deadly Viperz, 2K a Sweg, tentokrát okořeněná o Eddruma. Chillout pak roztančí ještě Macumba.