Rock for People láká na La Putyku i Jazzovou sekci 1971-1988

Rock for People láká na La Putyku i Jazzovou sekci 1971-1988

Festival Rock for People bude první červencový víkend žít nejen hudbou. Ve Festivalparku vyroste scéna nového cirkusu, kde se v režii věhlasného souboru La Putyka mohou návštěvníci těšit na dechberoucí akrobatické výkony, kabaret, cirkus i tanec.  Spolu s nimi předvede své umění na cyr-wheel i skvělá švédská akrobatka Kajsa Bohlin.

Nejen hudební historii z doby před pádem železné opony připomene výstava Jazzová sekce 1971 – 1988. V prostorách jednoho z hangárů představí na 21 panelech činnost Jazzové sekce v období od počátku 70. let až do doby, kdy vyvrcholily represe tehdejší státních orgánů vůči Jazzové sekci.

To je pouze malá ochutnávka z nehudebního programu – stylovou „pouliční“ scénu se speciálním programem připravuje divadlo Studna, návštěvníci se mohou těšit na street art, site specific show, festivalové turnaje, chill-out zóny…

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Mezi bezmála stovkou jmen v programu najdeme legendární zakladatele trip hopu Massive Attack, punkové matadory The Offspring, adorované Chvrches a The 1975, roztančené Nero nebo přední britskou metalovou kapelu Bullet for My Valentine. Pestrou mozaiku doplní i dobře známá jména české a slovenské hudební scény v čele s Richardem Müllerem, kapelami Tři sestry, Monkey Business, Mydy Rabycad nebo slovenskými divočáky Horkýže Slíže. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Scéna nového cirkusu vyroste na festivalu v barvách Kofoly. Po dva dny, v pondělí 4. července a v úterý 5. července zde budou své neskutečné hrátky se zemskou přitažlivostí předvádět členové věhlasného Cirku La Putyka. Představí ukázky z představení Airground, v němž se cirkusová umění (závěsná akrobacie, acro-yoga a další) prolínají s živou hudbou a s prvky pohybového a tanečního divadla. Show bude zároveň obohacená o akrobatickou houpačku teeterboard a skvělá švédská akrobatka Kajsa Bohlin předvede své vystoupení na cyr-wheel. Návštěvníci se mohou těšit na tři vystoupení denně s tím, že vždy třetí vystoupení se odehraje večer formou late nite show s lightdesignem.