Rozhovor s Criminal Colection, co chystají pro fandy na léto?

Rozhovor s Criminal Colection, co chystají pro fandy na léto?

Nejlepší český soft-core. Chuligání ze Vsetínského Bronxu, rybníkářští raubíři, horalští pastevci a kulináři vábivých melodií, u kterých samičky padají k nohám jako shnilé žňůvky:) i takto si hovoria chalani z Criminal Colection.

CC je stále populárnejšia pop-punková partička zo Vsetína, ktorú tvoria traja členovia – spevák a bubeník Henny, basák Lišák a gitarista Gabo.

Criminal Colection sa skôr prezentovali prvými pesničkami ako Jeden veľký problém, Svet alebo Povinnosť, ktoré sa kapele naozaj podarili a tím sa Criminal Colection dostali do povedomia poslucháčov.
O tom čo chalani chystajú ale hlavne o koncertovaní s IK sa dozviete viac v rozhovore (pre FB stránku)

1, S INEKAFE ste v roku 2012 odohrali 3 koncerty, ak sa nemýlim. Aká to bola pre vás skúsenosť?

Ahoj. Předem díky za rozhovor. S IK byly všechny koncerty super. Přínosem pro nás je hlavně možnost zahrát si před mnoha lidmi, kteří o nás třeba ještě nikdy neslyšeli. Moc jsme si ty koncerty užili i přesto, že jsme vždycky zahráli 5-6 písniček.

2, Prečo si práve vás vybrali na turné PNŠ?

V nějakém rozhovoru říkali, že dávali prostor mladým nadějným kapelám, tak doufám, že právě proto.

3, Poznáte sa s niektorými členmi skupiny už dlhšie?

Ano, známe se z bubeníkem Dodem delší dobu, jelikož jsme hráli pár koncertů i s jeho další kapelou Plus Minus.

4, Čo si vy myslíte o kapele Inekafe?

Cením je. Všichni tři jsme na nich vyrostli. Ve 14 jsem byl na jejich koncertě poprvé a byl jsem nadšený. Když jsme s kapelou v tom období začínali, hráli jsme ve zkušebně jejich písničky. Po boku songů od Blink 182, Greenday, Nirvany apod. V poslední době slyším dost řečí o tom, že jejich comeback je jen o penězích, že se snaží z toho vytřískat maximum jen kvůli prachům atd....Já si to nemyslím. Jejich hudbu jim věřím a mám je rád. Na druhou stranu je třeba říct, že dovnitř kapely samozřejmě nevidím.

5, Už ste mali koncerty s viacerými kapelami. S ktorou kapelou sa vám najlepšie koncertuje?

Každý koncert se snažíme brát zodpovědně. Nezáleží, na jaké akci hraješ. Vždycky jsme tam sami za sebe, za naši kapelu a hlavně pro lidi. Proto je dost těžké říct, se kterou kapelou se nám koncertuje nejlépe. Druhá kapela náš koncert samozřejmě nijak zvlášť neovlivní. Chtěl bych zmínit, že jsme si zahráli s mnoha velkými kapelami a každý takový koncert je něčím zvláštní a jiný. Asi nejvíc koncertů jsme odehráli s našima kámošema NSOS z Přerova. Vlastně i ROCKIT TOUR v roce 2010. Ze začátku vládla dost pohodová atmosféra, než jsme si začali lézt na nervy. Rádi na to vzpomínáme. :)

6, Minuly rok ste vyhrali súťaž Planet Fox, a tak ste si zahrali v kanadskom Québecu na festivale Envol et Macadam po boku kapiel ako Lagwagon, No Use For A Name, alebo August Burns Red. Aké to bolo?

Jedním slovem to bylo nejlepších 14 dní mého života. Celý tenhle výlet byl náš velký splněný sen. V backstagi s takovými jmény, jak říkáš. Často jsme si připadali jako hvězdy. Po festivalu Envol et Macadam se nám podařilo domluvit hraní na dalším festivalu. Jmenoval se KOI Music Festival a byl v blízkosti Toronta ve městě Kitchener. Tam jsme hráli s Fireworks, Gob, Silverstein, Set your goals.....Fakt paráda. Jsme na to moc hrdí.

7, Máte aj svoj ďalší klip k pesničke Only One. Čo nám môžete o ňom povedať?

Only one je zvláštní tím, že v něm hraje hodně našich kamarádů a kamarádek. Nepadly na to vlastně skoro žádné náklady. Celé to natáčení byla hrozná prdel. Baví mě všechna ta práce kolem toho. Rád sleduju, jak to vede od ničeho k něčemu, k hotovému klipu. Všechny klipy co máme, jsou DIY a vždycky je režíruje a stříhá režisér, zpěvák, bubeník, lamač dívčích srdcí, diplomovaný specialista Henny :)).

8, Chystáte svoje EP ktoré bude mať názov SOMETHING TO LIVE FOR ako aj jedna pesnička na ňom. Kedy vyjde toto EP? (Jeho akustickú verziu si môžete vypočuť tu)

Usilovně pracujeme na všem kolem celého EP. S designem nám pomáhá šikovný Marek Mundok z Plus Minus. Vypadá to, že začátkem března by to mohlo být komplet.
(Celé EP nájdete tu)

9, Okrem toho máte už aj nejaké koncerty na rok 2013 nachystane kde by vás fanúšikovia mohli vidieť?

Koncerty na rok 2013 přibývají neustále. Popravdě takhle z hlavy nevím všechny a nerad bych na nějaký zapomněl. Sledujte náš facebook, nebo bandzone. Nic nikomu neunikne.

10, Chystáte sa opäť aj niekam do zahraničia?

Hrozně rádi bychom na podzim vyrazili na evropské tour. Teď mě napadá, že tour je asi silné slovo :)). Prostě na pár koncertů na týden, maximálně na 10 dní. Chceme to spojit s výletem na zajímavá místa v Maďarsku, Slovinsku, Rakousku a Itálii. Všechno se teď řeší, tak snad to všechno dobře dopadne. V budoucnu bychom si moc rádi zahráli např. taky v USA. To je náš velký sen.

11, Ak sa nemylim, máte skoro všetky pesničky v angličtine, prečo práve angličtina a nie váš rodný jazyk?

Víc nám to svědčí. Pro nás samotné je to větší výzva. Otázka názoru. Nic víc v tom není. Hádám, že cestu z ČR nám to nijak nevyšlape. Domnívám se, že v cizině si může zahrát stejně tak dobře kapela, která zpívá česky a možná bude působit ještě více exoticky a zajímavěji pro tamní hrstku lidí. Nám se to tak libí a zatím to nehodláme měnit.

12, Máte nejaký odkaz pre vašich fanúšikov alebo pre tých, ktorí sa práve teraz o vás dozvedeli?

,,Chtěl bych všem poděkovat, že jste ty moje kecy dočetli do konce. Mrkněte na náš facebook, nebo na naše stránky www.criminalcolection.cz. Jestli máte chuť, poslechněte muziku, mrkněte na klipy a živáky. A jestli Vám ta chuť zůstane, dojděte se určitě mrknout na koncert. Třeba budeme kámoši. Čaute."

Ďakujem za príjemny rozhovor a prajem veľa úspechov a fanúšikov.


Další odkazy na CC:

myspace

Bandzone