Skywalker:"Makáme na novým EP."

Skywalker:"Makáme na novým EP."

Pod názvem této kapely si každý představí nehorázný bordel, nahá těla a party, ale je v nich i mnohem víc! Úspěšné koncerty, nové songy a připravované album. To a více se dozvíš v následujícím rozhovoru se zpěvákem, proto čti dál a neváhej!

Určitě vás každý zná z různých stránek jako facebook, bandzone, youtube, ale jak byste se popsali vy sami?
Honza: Jsme pětice kluků z Prahy, Liberce, Roztok a Slap, náš věkovej průměr je někde nad dvacítkou, baví nás poslouchat a skládat muziku, hrát koncerty, chodit na koncerty, flákat se s kámošema, vytvářet společně něco, co je na jednu stranu ukrutá řiť, ale taky má nějakej dlouhodobej smysl. Máme svoje zásady a hodnoty, kterejch se držíme, ale netváříme se vážně, pač je to směšný. Některejm lidem to vadí, a nám je to jedno. Pač jsme Skywalker.

Udělejte fanouškům trochu jasno a popište, jak jste vznikli, proč skončili Hustler State a začali Skywalker. A co vlastně hrajete?
Honza: Vznikli jsme v době, kdy jsme s Hustler State dodělali CD "Come Give Get Go", který nám trvalo tak dlouho, až celá věc vyčpěla. Nějak jsme si uvědomili, že už nás celá ta záležitost nebaví a že bychom se chtěli posunout někam jinam. Nabírali jsme novou inspiraci a měli  pocit, že to, co chceme říct, nejlíp vyjádříme trochu jinou muzikou. Na zkouškách jsme začali experimentovat s podlaďováním kytar,  tvrdším vokálem apod. Jelikož ale spousta lidí měla zažitou nálepku HS jako ryzí pop punk, řekli jsme si, že tu věc uzavřeme se ctí a začneme nanovo pod novým názvem, aby to bylo fér. Sami vidíme vlastní tvorbu jako takovou míchanici pop punku, ze kterýho jsme vzešli a kterýho se pořád v sobě držíme asi úplně nejvíc, s tvršíma odnožema v široký punkový paletě - hardcore, metalcore a tak. Je toho spousta, co nás oslovuje a ovlivňuje, rozhodně se nenecháváme spoutávat představou, že to "nějak" musíme dělat.

Jak jste dospěli k názvu kapely?
Honza: To je snadný. Prostě milujeme sérii Star Wars a jméno Skywalker k ní jasně odkazuje. Krom toho je to slovo snadný, zapamatovatelný a svým způsobem úderný. Takže jsme si jednou po zkoušce sedli, nadhodili tenhle nápad a jednohlasně ho přijali.

Většina skalních fanoušků ví, že máte velmi dobré vztahy s kapelami ze severu, hraje se vám tam dobře?? Kde máte nejvíce fanoušků??
Honza: No jasně, vždycky nám byli blízcí lidi z měst jako Liberec, Jablonec, Most nebo Litvínov. Ta místa nás snad nikdy nezklamala, vždycky se tam rádi vracíme, objevujeme se tam i mimo hraní, je to paráda. Za poslední rok jsme si vždycky nejvíc užili Litvínov, to je neskutečný publikum. Po Novým roce se tam zase vydáme s novýma věcma, už se nemůžu dočkat.

Poslední dobou se nové songy sypou jak prosincový sníh, můžete nám k tomu něco říct? Plánujete novou desku nebo jen vypouštíte singly??
Honza: Od konce léta makáme na novým EP, který se bude jmenovat "Babylon" a bude na něm 7 novejch věcí. Ty věci, který teď vypouštíme ven, jsou dva singly, který jsme vybrali jako ukázku toho, jak bude finální rozmanitá. Komplet EP by mělo bejt zveřejněný okolo letošních Vánoc.

Co plánujete v nejbližší době? Můžete nás pozvat na nějaký dobrý koncert nebo se můžeme těšit třeba na nový videoklip???
Honza: V nejbližší době dokončíme práci na EP, kvůli čemuž teďka hrajeme spíš sporadicky. Před Vánocema si střihneme akustickej set ve Vsetíně se skvělejma kamarádama z Criminal Colection, pak ještě vzpomínkovej večer s Dozzela Chleba, Tomovou původní kapelou, a to tradičně v libereckým Vlaku. Po Novým roce přijde křest EP, nový akce a hromada kravin. O klipu se bavíme a v roce 2013 se snad konečně promění v realitu. Je na co se těšit, sledujfb.com/skywalkerhc.

Díky moc za pozvání k rozhovoru. Honza // Skywalker
-Já děkuji za rozhovor.