Slovenská kapela Šleha útočí svým klipem i na české hitparády

Slovenská kapela Šleha útočí svým klipem i na české hitparády

Kapela Šleha vznikla zhruba před třičtvrtě rokem a už dnes vypouštějí jejich první videoklip ke skladbě  Je mi ľúto. Celý klip má na svědomí Martin Koleják  alias Mystic7 a autorem hudby a textu je Vlado Kubula, kterého možná znáte z kapely Aya a který se zasloužil o vznik Šlehy. Točilo se v Diakovej na jedné staré půdě, zbylé záběry byly natočeny v Námestove. 

Tímto klipem se chtějí představit široké veřejnosti a zabojovat i v divácké anketě „SLÁVIK 2012“.  

‘Poslucháč v nej nájde svoj vlastný životný príbeh. Človek niekedy celé roky niečo „buduje“ a potom to dokáže zničiť za pár sekúnd‘‘.

‘‘Ak by mala mať pesnička svoje motto, znelo by asi takto: Za horizontom veľkého dobra číha vytrvalé zlo.“

Baskytarista Vlado Kubala se po několika letech působení v kapele Aya rozhodl založit novou, kterou nazval Šleha. Kapela se celkem skládá z pěti členů, spolu s Vladem v kapele působí zpěvák Juraj Janček, kytarista Ľubomír Mazák, Lukáš Piala a bubeník Petr Mydla. Hrají tvrdší rock, ale zároveň velmi melodické skladby s hlubokými texty.  Hned od začátku  začali produkovat svojí vlastní tvorbu, mezi prvními vytvořili písničky Je mi ľúto Pravda občas bolí. Obě vznikly ve studiu Babylon Juraja Kupca. Své debutové album by chtěli vydat už v roce 2013.


"Chceme, aby naše pesničky oslovili čo najširšiu poslucháčsku základňu. Chceme byť jednoducho šleha,“

V těchto chvílích kapela intenzivně pracuje na dalších nových skladbách a jejich cílem je vydat novou desku už v létě 2013.