Slovenský rozhovor s českou kapelou aneb Covers for Lovers trochu jinak!

Slovenský rozhovor s českou kapelou aneb Covers for Lovers trochu jinak!

Jestli je na tomto rozhovoru něco opravdu jedninečného, tak to rozhodně musí být slovenská redaktorka Dominika Šlesaríková v křížové zpovědi s českou kapelou! Nenechte se zastrašit a louskejte! Covers for Lovers totiž patří dnes k tomu nejzajmavějšímu z dnes už "oldschoolového" punk rocku!

1/ Ak sa nemýlim s IneKafe ste odohrali len jeden koncert a to v rámci PNŠ tour 2012. Zahrali ste si s nimi 2.2.2012 v Prahe. Aký to bol pre vás zážitok?

 Ahoj. Ano, v rámci turné PNŠ jsme s klukama skutečně odehráli jen jeden koncert. Bylo přesně před rokem v pražské vyprodané Akropoli. Sakra ty máš paměť. J Ten koncert byl vynímečný z mnoha důvodů. Předně pro nás, protože v té době jsme před sebou ještě nikdy předtím neměli takové publikum. My jsme zhruba před rokem vlastně začínali s novým zpěvákem Billiem a vůbec jsme netušili, jak to dopadne. Byli jsme strašně nervózní a zároveň jsme se hrozně moc těšili. Nakonec to dopadlo perfektně, protože fanoušci IK nás vzali a dodnes se sem, tam někdo ozve s tím, že: „hele vás sem viděl v Praze na Kafáčích“. Ten koncert, jak náš tak IK měl báječnou atmosféru, protože to byl vlastně úplně první v řadě několika po sobě jdoucích vyprodaných koncertů. Byl plný očekávání. 
A dopadlo to perfektně. Jak říká Dodo: „Zverina!“
S klukama jsme se tento rok potkali ještě ve Slaném na festivalu Rock Na Valníku. Letní festivaly jsou daleko nebezpečnější než zimní klubovky. Takže masakr! J

  

2/ Poznali vás tam ľudia?

My za sebou v této sestavě máme poměrně krátký úsek existence, takže nějací známí tam byli, ale většinou to bylo úplně nové publikum.

 

3/ Boli tam ľudia len mladí alebo sa našli aj takí už v staršom veku? Čo si myslíte o tom že IK ovplyvnili všetky generácie ľudí ?

Byli tam všichni, staří i mladí, kluci i holky J. Mladší publikum bylo naštěstí v převaze. IK oslovuje poměrně širokou škálu fanoušků. Řekl bych, že to můžou být i dvě generace. Já sám už mám rodinu a s Kafáčema jsem se poznal na společném hraní v roce tuším 1997 nebo tak nějak okolo. To bylo ještě v době, kdy jsem fungoval ve své mateřské kapele Jaksi Taksi, kterou jsem zakládal. Takže kluky znám v podstatě od úplného začátku. To co dělaj, dělaj dobře. Jejich muzika má kořeny v melodickém svižném punkrocku ve stylu Bad Religion, The Offspring nebo Green Day. Lidem ale jenom muzika nestačí. To, co oslovuje a spojuje, jsou texty. Generační výpovědi. To, co nás sere a to co nás baví. A to je jedna z nejsilnějších stránek Kafáčů.

 

4/ Chodili ste vy na ich koncerty ? Alebo zájdete aj teraz na nich?

Potkávali jsme se na společných akcích. Pokud mám možnost, zajdu se na kluky podívat vždycky. V současné sestavě mě baví asi nejvíc.

 

 

5/ Veľa ľudí hovorí to že IneKafe je najlepšia česko-slovenská kapela. Čo si myslite o tom vy?

Určitě patří k tomu nejlepšímu, co na CZ/SK sceně funguje. Každý z nás má pochopitelně jiné favority, ale na Kafáčích se shodneme všichni…na Kafáčích a Tublatance J

 

6/ Ako vznikol váš názov kapely?

Původně jsme chtěli hrát pouze předělávky pop hitů. Pop-hity jsou většinou o lásce, že? Tak vzniklo spojení COVERS FOR LOVERS. J Současné směřování kapely je sice směrem k vlastním písničkám, ale cover verze našich oblíbených songů z našeho playlistu určitě vyškrtávat nebudeme.

  

7/ Na prelome rokov 2010/2011 ste vydali svoje prvé EP – Do not Cover!  O rok neskôr ste už vydali CD s názvom Dobrý zprávy. Čo nám o tom môžete povedať?

Naše první EP Do Not Cover! obsahuje větší části předělávky. Na začátku jsme totiž měli v plánu dělat pouze předělávky pop-hitů, které nám uvízly v hlavě během života. Protože, ale těsně před vydáním CD odešel Carloss (kyt. Jaksi Taksi), který u nás i zpíval, museli jsme hledat náhradu. Naštěstí se objevil Billie, který se v krátké době všechno naučil. Společně s ním přišly do kapely i nápady na vlastní písničky. Takže téměř za rok bylo venku album druhé. Pojmenovali jsme ho Dobrý zprávy, protože těch špatných je všude kolem nás až dost. Pro naše FB fans jsme celé CD včetně videoklipu poskytli zdarma ke stažení na našem facebooku. (www.facebook.com/covers4lovers)

 

8/ K tomu ste išli samozrejme aj turné s názvom Pokřti si to! Bolo to tak že na každom koncerte to pokrstil jeden z fanúšikov?

Ano, bylo to přesně tak! Každý koncert někdo z našich fans na podiu křtil. Byl to děsnej mazec. Všude šampaňské a bordel. Moc jsme si to užili. Neměli nás rádi snad jenom zvukaři, protože na podiu to mnohdy vypadalo spíš jako u baru. Dokonce jsme křtili i na letních festivalech. Což jsem ještě nikoho neviděl takhle dělat. Uvidíme jaká ptákovina nás napadne u další desky J

 

9/ Aké boli koncerty? Mali ste aj vypredane?

 Ďaleko větší kapely přesouvají své turné do menších sálů, protože doba je taková, že lidi moc na koncerty nechodí. Dělají se kulturní domy, kluby a divadla. Kapela našeho formátu je vyloženě klubová. Naše turné fungovalo tak, že jsme se ve větším množství koncertů svezli s nějakou známější kapelou. Fajn koncerty byli například s Jaksi Taksi, Totálním nasazení nebo Udg.

 

10/ Kde vás môžeme vidieť  tento rok? Môžu sa na vás tešiť aj slovenskí fanúšikovia?

 My jsme si tento rok naplánovali takový volnější. Rádi bychom v létě vydali EP a čekají nás nějaké festivaly. Vše potřebné najdeš na našem FB profilu nebo našem webu, který je momentálně ve výstavbě, ale chystáme jeho spuštění tak do 14ti dnů. Z festivalů se těšíme určitě na Přeštěnice. Letos poprvé vystoupíme na největším českém rockovém festivalu Votvírák.

11/ Čo by ste odkázali všetkým svojim fanúšikom a fanúšikom dobrej hudby?

Aby podporovali to, co maj rádi. Nej životní zážitky, nové vztahy, přátelství, zábavu, to všechno potkáš jedině na koncertu či párty, nikoli u internetu. Takže můj vzkaz je: „Spojme příjemné s ještě příjemnějším a choďme se bavit na kapely, které mají co říct a jejichž texty a hudba nás oslovuje“

 

Ďakujem za rozhovor a prajem spokojných fanúšikov a veľa koncertov.

My ti děkujeme za prostor. Děláš užitečnou věc. Kafáčům vzkazujeme, aby zůstali tak dobří, jak jsou a jezdili častěji do Čech na pivko. Vidíme sa! J