STATUS QUO PŘEDVEDOU NA BENÁTSKÉ! HITY, KTERÝMI V RÁDIÍCH PORAZILI I ROLLING STONES

STATUS QUO PŘEDVEDOU NA BENÁTSKÉ! HITY, KTERÝMI V RÁDIÍCH PORAZILI I ROLLING STONES

Je nejdéle hrající rockovou kapelou na světě, dosáhla většího počtu žebříčkových úspěchů než Rolling Stones, svým tvrdošíjným odmítáním hudebního vývoje a setrváním u tříakordového boogie se trochu podobá slavným AC/DC a staromilci na ni nedají dopustit. 

Řeč je o legendární britské kapele Status Quo, která bude jedním z headlinerů jubilejního 25. ročníku festivalu Benátská! Jeden z největších a nejstarších českých festivalů, jenž z velkých jmen zatím oznámil Team s Paľem Haberou, se příští rok odehraje od 27. do 30. července opět ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Předvánoční předprodej vstupenek nabízí limitovanou edici lístků za výhodnější ceny.

„Legendární kapely jako Status Quo už hrály po celém světě, a proto si místa pro své koncerty vybírají. Starší rockery často zajímá, jestli je prostředí koncertu vizuálně atraktivní a jaké má zázemí a okolí. Jsme rádi, že je zaujal právě náš festival, jeho poloha i okolní kopce. Navíc přesně takový typ rockových matadorů naši fanoušci vyžadují. Jsme moc rádi, “ říká spolumajitel Benátské Petr Pečený, který má se zpěvákem Francisem Rossim i osobní historku.

„V devadesátých letech jsem si s ním dával pivo v zákulisí Bratislavské lyry. Když jsme měli v sobě asi páté, řekl jsem mu ze srandy, že ho jednou pozvu na festival do Čech. A slib plním,“ dodává s úsměvem Pečený.

Status Quo podle něj na Benátské zahrají fanouškům největší hity ze své téměř padesátileté kariéry. Návštěvníci koncertu se tak pravděpodobně dočkají hitů jako Rockin' All Over The World, Caroline, Down Down, Again And Again či Whatever You Want. Určitě nebude chybět jejich nejúspěšnější a v rádiích stále hraná píseň In The Army Now.

Počátky skupiny se datují do roku 1962. Kapela vydala 43 alb a přes 70 singlů, z nichž se 22 umístilo v Top Ten britského žebříčku. Formace se drží osvědčeného hesla, že krása je v neměnné jednoduchosti. Skupina si vystačí se svým tříakordovým boogie, které po ní už léta chtějí její fanoušci. V České republice, kde měli zejména v 80. letech hodně fanoušků, se Status Quo poprvé představili v roce 1995 na brněnském velodromu.

Další rocková jména na Benátské zastoupí například Škwor, Alkehol, Törr, Harlej, Doga, Doctor PP nebo Walda Gang. Po několika letech se na festival vrátí i Aleš Brichta.

Kromě hudby sázejí pořadatelé tradičně na vysokou kvalitu služeb pro návštěvníky, včetně vynikajících regionálních potravin, festivalové vinárny, doprovodných programů a zázemí areálu. Loni přibyla i několika set metrů dlouhá vodní skluzavka. O tom, že pořadatelé dbají také na čistotu areálu během festivalu svědčí i to, že v posledních letech pravidelně získávají ocenění „Čistý festival“. Festival je rovněž bezbariérový.  Fanoušci oceňují také krásné okolí s výraznou siluetou Ještědu a rozsáhlé možnosti dostupného ubytování v Liberci a okolí. O nádherném prostředí v němž se festival koná ostatně hovořil i Bryan Adams a v minulém roce je při svém vystoupení ne festivalu ocenil i legendární sir Tom Jones. „Letošní výročí je pro nás velkou výzvou ale i důvodem k oslavě. A uděláme všechno proto, aby je s námi se vším, co k rockovému  festivalu patří, mohli oslavit i naši fanoušci,“ dodává ředitel festivalu Pavel Mikez.