Sundown Fever a jejich nová píseň ''I can’t bear it''

Sundown Fever a jejich nová píseň ''I can’t bear it''
Vsetínská kapela Sundown Fever, teď už spíše elektro-akustické duo. Co se vlastně stalo? A proč kluci pokračují jako elektro-akustické duo? To se dozvíte v našem rozhovoru. Před pár dny zveřejnili novou písničku I can’t bear it, kterou sami nahráli a vy si jí můžete poslechnout na jejich BZ profilu.

Pro začátek se nám prosím představte a něco o sobě řekněte.

Jsme kapela Sundown Fever a jsme ze Vsetína, to je na Moravě.  Dřív jsme fungovali jako čtyř členná kapela, ale po nedávném přijetí na školy a odloučení do různých měst, jsme byli donuceni s hraním "skončit". Necháváme tomu volný průběh, ale zatím oficiálně působíme jako elektro-akustické duo. Na kytaru hraje Mira a o zpěv se stará Sachi.

 

Jak jste vznikli? Čí byl nápad založit kapelu?

Byla to taková ta klasika. Zkoušeli jsme v garáži a učili se na nástroje. Postupem času jsme začali skládat vlastní písničky, ale neměli jsme zpěváka. Proto jsme taky museli přemluvit Sachiho, který to hodně dlouho nechtěl dělat, je to ocas J. A napadlo to Miru, ten je frajer.

 

Jaký styl hudby hrajete? Pro koho je určen?

Dřív jsme hráli asi něco ve stylu poprocku a indie. Teď je to akustický pop a snažíme se do toho pošefovat i nějakou elektroniku, máme se hodně co učit.

Naše hudba je pro všechny komu se líbí.

 

Co pro vás vaše hudba představuje? Co je pro vás inspirací?

Hudba je pro nás kolikrát to jediné. Vždycky když je něco špatný, jdeme si zahrát, něco složit a je nám zase dobře. Hlavně je to jediné co nás baví.

Naší inspirací jsou určitě zámořské kapely, jako The Maine, Panic At The Disco, The Used a spousta dalších… Ikdyž to v tom kolikrát nejde moc slyšet.

 

Jak často koncertujete? Co vás na koncertech nejvíce baví?

Momentálně je naše koncertování na bodu mrazu. Nemáme dostatek písniček, abychom mohli uspořádat akustický koncert, se kterým v budoucnu určitě počítáme!

Ale co si budeme nalhávat, koncertování nám chybí. Vždycky přijde spoustu kámošů a koček a jsou to ty nejlepší pařby!

 

V čem je pro vás angličtina lepší než čeština?

Zní to líp. Taky je pro nás určitě jednoduší psaní textů a frázování. A je to pěknější.

 

Nedávno jste zveřejnili vaši novou písničku ‘‘I can’t bear it‘‘. O čem je?

Dá se říct, že je to o tom všem špatným co nás za poslední dobu potkalo, nebo spíš Sachiho. Text psal totiž on, jako většinu ostatních.

 

Jaký je váš názor na českou hudební scénu? Myslíte si, že je těžké prosadit se?

V Česku je hodně dobrých kapel, které jsou nedoceněné. Většina těch co můžeme denně slyšet v rádiu stojí za nic … Jestli je těžké se prosadit je těžko říct, jde taky o štěstí a dřinu.

 

Máte za sebou nějaký úspěch? Něco na co jste pyšní?

Pyšní jsme na to, že přes všechny ty problémy stále fungujeme a našli jsme si cestu jak dále tvořit hudbu, která nás baví. Taky jsme rádi, že jsme si dokázali sami nahrát písničku a za chvíli se pustíme do další!

 

Více info na: 

www.facebook.com/pages/Sundown-Fever/373202615248

bandzone.cz/sundownfever