Teprve dvacetiletý rapper Mac Miller (USA) přijede v létě rozskákat Prahu

Teprve dvacetiletý rapper Mac Miller (USA) přijede v létě rozskákat Prahu

Vůbec poprvé v historii přijede do Prahy ukázat Malcolm „Mac Miller“ McCormick (20), jak se správně rappuje o holkách, parties a pití: svůj freestyle rap předvede v Roxy v pátek 29. června.

Mac Miller je freestyle rapper, který se sám naučil jako dítě hrát na piano, kytaru, bicí, a basu. Ve svém domovském Pittsburghu si postupně v okruhu freestyle/cipher/battle vydobil slávu, a nejspíše s tím nehodlá jen tak skončit. Miller je blízkým kamarádem a věčným „soupeřem“ rappera, který si říká Wiz Khalifa.

Jeho prvním zásadním počinem bylo podepsání smlouvy i Rostrum Records (Wiz Khalifa, Vali), po čemž začal připravovat mixtape K.I.D.S. (Kickin Incredibly Dope Shit), který obsahoval pecky jako "Knock Knock", "Get them up", "Nikes on my feet" nebo "Senior Skip Day". Poté následovalo Incredibly Dope Tour, kdy vyprodal každičký koncert.

V roce 2011 získal místo mezi Freshman Class 2011 známého magazínu XXL a také tento rok vydal mixtape Best Day Ever, ze kterého pochází stejnojmený singl nebo pecka "Donald Trump". Tento rok nastartoval také americkou čast The Blue Slide Park Tour a poté vydání prvního alba s tímto názvem.

V březnu letošního roku vydal svůj sedmý mixtape Macadelic, který během měsíce nasbíral půl milionu stáhnutí. Z něj můžete znát například pecku "Loud".  Právě teď probíhá po Spojených státech Macadelic Tour, na které navazuje evropská část The Blue Slide Park Tour, během které zavítá i k nám.


Debutové album Blue Slide Park (Rostrum Records, 2011) Millera jde na dračku: po 60.000 digitálních kopiích se okamžitě zaprášilo. LP už je na pozici trojky v celkovém hodnocení iTunes Album Chart, a Millerových singlů se prodalo již více, než milion. „Miller se po dlouhých 15ti letech stal prvním nezávislým umělcem, který se dostal na vrcholky Billboard album charts. To je hodně velká pecka pro někoho, komu je teprve dvacet, bez hostujících hvězd či absolutních hitovek – a o to významnější je Millerův úspěch, neboť Blue Slide Park je tak trochu rappová oldschoolová srdcovka,“ zhodnotil Millera ve své recenzi Evan Rytlewski.


Fource Entertainment, promotér akce, se k nadcházející show vyjádřil následovně: „Věhlas Millera vyplývá především z toho, že spousta mladých posluchačů se v jeho hudbě vidí. Miller je – už v tak mladém věku – skvělým bavičem, který předvádí vynikající show. Připravte se na skvělou párty!“
Miller se Praze pochlubí se svojí The Blue Slide Park Tour v pátek, 29.6. v ROXY (Dlouhá 33, Praha 1). Povšimněte prosím brzkého koce koncertu (22:00), neboť v klubu probíhá další páteční akce.

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro a online na Ticketpro.cz, cena 530.- plus ticketingové poplatky. Fource Entertainment, s.r.o. neručí za pravost vstupenek zakoupených mimo oficiální prodejní síť Ticketpro. Nepodporujte překupníky vstupenek, jedná se o trestný čin!


Další články z této kategorie: