The Dead South dobývají Evropu severoamerickým bluegrassem!

The Dead South dobývají Evropu severoamerickým bluegrassem!

Před časem jsem narazil na muziku z trochu jiného soudku, než byla na denním jídelníčku mých oblíbených snad jen vyjma provařených Mumford & Sons. Jednoho sobotního znuděného večera jsem se proklikal až na opuštěné video skupiny The Dead South s názvem "In hell I'll be in good company"...a tím to všechno začalo...

The Dead South je čtyřčlenná bluegrass-country kapela původem z Reginy - Saskatechwan (což je mimochodem v Kanadě). Striktně si už od počátku zakládá na jedné vělice důležité věci - cituji: "všude, kam přijedeme, svoji dobrou náladu rozšíříme!"...a věru, je tomu tak. Vystoupení, které jsme měli možnost shlédnout 25.5. v Lipsu (Německo) bylo plné energie, těch nejveselejších melodií a paradoxně plné radosti i v melancholičtějších partech a skladbách.

Aktuálně se kapela pohybuje na turné po Evropě (ikdyž nutno dodat, že 95% akcí odehrají na území Německa. V minulosti Evropu navštívili opakovaně a mají za sebou úspěšné šňůry Německem a Velkou Britání. Nemůžeme pominout fakt, že nad rámec vlastní kanadské domoviny procestovali velkou část USA. Kapela má na účtu 3 alba z nichž psolední neosucí název "Good company" už dosáhlo více než 12 milionů shlédnutí na Youtube.

Přinášíme Vám The Dead South v malé amatérsky nafocené fotogalerii a představujeme Vám trend, který chcete. Vyzkoušejte jeden hit a vězte, že u něho samotného nezůstane. Muziku si samozřejmě můžete stáhnout prostřednictvím iTunes, Goole play nebo naposlouchat skrze Spotify.