The Fellas se vracejí s novým albem Scarecrow

The Fellas se vracejí s novým albem Scarecrow

Hudební skupina The Fellas vydá 16. září své druhé album Scarecrow v produkci Dannyho Sabera. Navazují tak na debut Robbery Blues, oceněný v roce 2011 Andělem za Objev roku. Po pauze se muzikanti v této sezóně vrátí s novým materiálem, ve kterém ještě zvýraznili své silné stránky; akustický zvuk a silné melodie. Navíc přicházejí s výrazným příběhem, který stojí v pozadí novinek!

Prožil jsem prudký náraz, který mě přiměl zamyslet se nad svým životem a začít tak trochu znova,“ vysvětluje kytarista Jan „Jonny“ Anděl, hlavní autor nových skladeb. „Po hektické době, kdy jsem si nevážil svého zdraví a mnoha dalších věcí, jsem se z totálního přepracování psychicky zhroutil. Prožil jsem několik měsíců jen díky podpoře prášků, bojoval se strachem ze smrti, objímal stromy v přírodě a doufal, že se dokážu znovu postavit na pódium.“ Nakonec ale souboj se svým velkým „strašákem“ vyhrál, a navíc o něm napsal album Scarecrow (česky Strašák), které teď skupina The Fellas přinese fanouškům.

Z alba nyní vychází první singl It's Not Fair s videoklipem od renomovaného tvůrce Víta Hradila. V něm kytarista koncentroval svůj příběh o strachu z dosud neznámého pocitu: „Dlouho jsem bojoval s podezřením, že můj život je na hraně a může se každou chvíli zvrtnout, nebo i skončit. Teprve, když jsem se s tím smířil, začal jsem se zotavovat,“ vysvětluje Jan Anděl. Právě o tomto zlomu v přemýšlení je text skladby It's Not Fair. Režisér Hradil ve videoklipu rozvíjí téma strachu z neznámého. Na silný příběh kapely reaguje obrazem dětí, které pod dojmem strachu a špatných příkladů také balancují na hraně, na které se může vše zvrtnout a pokazit. „Vždy je tady ale možnost se vzepřít a jednat podle vlastního svědomí a podle vlastních hodnot. Bojovat o svůj život. V tom se s Vítem potkáváme. Navíc klip jasně říká, že násilí nikdy není řešením žádného problému, a za tím plně stojíme!“ dodávají The Fellas.

Právě silnějším textům s hlubším obsahem The Fellas tentokrát věnovali mnohem větší pozornost. Stejně jako v případě debutu navíc přizvali k produkci alba i hudební kapacity, kterých si váží. Na zásadní části alba se jako producent podílel americký tvůrce Danny Saber, známý spoluprací s Rolling Stones, Davidem Bowiem či U2. Ve skladbách se objeví hosté, jako zpěvačky Markéta Irglová a Tonya Graves nebo pianista Michal Šupák. Album Scarecrow vyjde 16. září a kapela řadu novinek představí už během letního turné po festivalech. Na něm také bude album nabízet v předprodeji. Oficiální křest desky pak proběhne v závěru sezóny 20. října v pražském Paláci Akropolis.

Kapela The Fellas (dříve fungující pod názvem Goodfellas) vznikla v roce 2008 v Karlových Varech. Jejími členy jsou Tom Anděl (zpěv), Jan „Jonny“ Anděl (kytary, vokály), Kuba Anděl (basa, vokály), Edai (kytary) a Dalibor Pelc (bicí). Kapela je charakteristická zvukem akustických kytar a energickým živým projevem. Pohybuje se v žánrech akustického rocknrollu a indie-folku.

V roce 2011 vydali The Fellas své debutové album Robbery Blues, které nahráli v USA s americkým producentem Chrisem DiBenedittem. V roce 2012 získali hudební cenu Anděl pro Objev roku, a později album vydali i v zahraničí. Za dobu své existence The Fellas odehráli přes 500 koncertů nejen v Česku (Německo, Rakousko, Anglie). Jejich skladby také nedávno doprovodily český film Zejtra napořád.