The Prague Conspiracy v rozhovore o všetkom a inom!

The Prague Conspiracy v rozhovore o všetkom a inom!

Čo je nové v kapele od doby, kedy skotačili na Žižkovské noci, z ktorej si odnieslo DWD.cz rozhovor ako s nimi, tak s From Our Hands nebo Zoči Voči, si rolujte ďalej v článku!

Prague Conspiracy patrí k popredným klubovým kapelám v ČR. Z ich repertoáru je počuť vplyv Blondie, The Sounds, Clash, Rancid, ale aj ACDC alebo Motörhead. Projekt kapely vychádza zo zoskupenia Prague SkaConspiracy, ktoré okrem iného získalo v roku 2008 cenu Anděl v kategórii ska a reggae. Postupne sa však kapela začala otvárať aj iným žánrom a v roku 2010 prepustila dychovú sekciu a vypustila zo svojho názvu Ska.

Príchod novej speváčky Anety Galisovej, ktorý prebehol v októbri 2011, bol dokončením prerodu kapely v hudobnom zoskupení s rockovejším soundom, ovplyvneným punkom, disco, soulom a ska.

Na svojom konte majú debutové CD s názvom "Renegades". Medzi prednosti tejto kapely patrí kladný vzťah k alkoholu a tvrdým drogám, kvalitné zábava a obžerstvo.

Mňa ako obyčajného človeka, ktorý sa rád zabáva na koncertoch zaujali v rámci "Zoči Voči Offensive tour 2013" v Trenčíne. A tak som neváhala ani minútu a prinášam vám rozhovor s gitaristom Kubom :)

Tak na začiatok. Ako by si nám charakterizoval vašu kapelu?
Jsme zapálený hudební fans, který milujou rock’n’roll a všechno co k tomu patří. A jako životní vyjádření tohodle postoje máme prostě kapelu. To je asi nejvíc, co může člověk, kterej má rád hudbu udělat. Podílet se na ni aktivně.

Ja som vás osobne stretla v Trenčíne na koncerte. Hrali ste ako prvý, no na moje prekvapenie bolo na vás strašne veľa ľudí a poriadne to tam rozpogovali. Ako sa ti hralo a ako sa vám páčili ľudia?
Hrálo se nám skvěle a sami jsme byli překvapeni poměrně velkou návštěvností našeho koncertu. Možná to bylo tím, že jsme v Trenčíně hráli na Topfestu a Punkáči Ďeťom. Ale pro nás není až tak podstatné, kolik lidí máme v publiku. Nás baví prostě hrát, takže si užíváme každý koncert.

Ako hodnotíš celé to turné, slovenských fanúšikov, ostatné kapely, ktoré si s vami zahrali?
Zoči Voči známe už přes rok a od podzimního tour, které jsme jeli v Čechách. Tvoříme dohromady jedno těleso. Připadáme si jak jedna rodina, jedna kapela a je úplně jedno, že spolu nehrajem najednou, na jednom podiu a nenahráváme písničky na jedno album. Jako lidi jsme k sobě totálně přilnuli. Dokonce jsme si vzájemně zamilovali hudbu i přesto, že hrajem každá kapela trošku jiný žánr.
A Till We Drop jsou taky v pohodě. Naprosto v klidu týpci, který hrajou sice o dost tvrdší muziku než mi, ale já osobně jsem na HC vyrůstal, takže jsem ocenil i je. Navíc z muzikantskýho hlediska byli profi.

Ktorý koncert z celého turné sa ti páčil najviac a prečo?
Asi právě Trenčín. Hlavně tím, že jsme nečekali tolik lidi už na náš koncert. Skvělej klub a celkově nám to prostě sedlo do nálady. Jeli jsme rovnou z Francie, takže jsme za sebou měli asi 20 hodin v dodávce, takže jsme byli rádi, že můžem vystřelit rovnou na podium. A samozřejmě taky dobrý náladě přispělo to, že jsme se zase po týdnu viděli se Zočima.

Každý kto vás aspoň trošku pozná vie, že svoje texty píšete v angličtine. Prečo anglické texty a nie české? Mne to Matěj síce prezradil ale povedzte aj ostatným.
Čeština zní strašně krkolomně. Natož v punku, rock’n’rollu a podobně. Všechny tyhle styly vznikly v anglicky mluvících zemích a angličtina do nich prostě patří. Slovenština je například mnohem zvukomalebnější.

Turné sa síce skončilo ale vy určite nekončíte. Čo máte momentálne v pláne?
Chceme zase začít dělat nový písničky. Bohužel toho máme každej strašně moc a když do toho ještě hodně koncertujeme, nemáme moc čas na novou tvorbu. Novou písničku jsme neudělali skoro rok. Tak snad se do toho zase pustíme. No a jinak samozřejmě začala festivalová sezóna, takže se chystáme jezdit, hrát a užívat si.

Uvidia vás ešte aj slovenskí fanúšikovia niekde na Slovensku v blízkej dobe alebo si na vás budú musieť zájsť do Čiech?
Zatím žádný koncert naplánovaný není. Snad něco brzo přibude. Chcem hrát na Slovensku co nejvíc. Milujem ho.

Na svojom konte máte jedno CD s názvom Renegades. Máte v pláne vydať ďalšie CD?
Určitě chceme dělat nové věci a vydávat cédéčka! Teď nedávno jsme vydali naše debutové CD, trvalo to skoro rok. Takže pokud všechno půjde podobným tempem, na podzim 2014 bychom chtěli další desku. Ale známe se.

Čím si myslíš, že ste odlišný od ostatných českých kapiel?
Svou upřímností a přímočarostí. Plno lidí nás má za pózery, protože máme rádi hodně Marshallů, velkou show, klasickej rock, zároveň máme punkový kořeny a popový melodie. A taková směs je pro plno lidí nepřijatelná. Máme rádi napomádovaný vlasy, navostřený kytary, skákání na podiu, prostě show.

Čo by si odkázal všetkým fanúšikom a fanúšikom nášho portálu dwd.cz?
Choďte na koncerty! Živá hudba je to nejlepší a nejupřímnější, co může člověk dostat. Děkujeme fanouškům za podporu a mějte se skvěle!

Pro dalšie info web, facebook a myspace kapely.

Kapela v nedeľu vydala svoj nový klip k piesni Where's Michael. Za pár dní zožal docela veľký úspech. Veď posúďte sami na klip dole.